Heyecan verici Ampera: Opel çizgilerini Etkili Hatchback içinde Birleştirir.

06.Eyl.2009

  • Opel’in Alman hassasiyeti ile heykelsi sanat yeteneğini birleştiren tasarım teması
  • Düzgün aerodinamik emisyonsuz sürüşü destekliyor
  • Bir 21. yüzyıl otomobilinde beklenen konforu ve donanımı sunuyor

Aerodinamik verimlilik için üst kalite, sportif görünüm

GM’un tasarım ekibi Opel’in ödüllü tasarım özelliklerini temel alan pratik, etkili bir elektrikli otomobil yarattı. Opel Ampera aerodinamik, son teknoloji bir tasarımda optimum yolcu alanı, çağ ötesi donanım özellikleri sunuyor.

Heykelsi sanatsal nitelik Ampera'ya dinamik dış görünümünü kazandırıyor

Ampera’nın dış tasarımı ipuçlarını Opel Flextreme ve GTC Konsept şov otomobillerinden alıyor. Örneğin, alt sis farlarıyla pürüzsüzce entegre olan çarpıcı, bumeranga benzeyen ön farlara sahip. Otomobilin en belirgin biçimde ön ve arka kısımda görülen dinamik, neredeyse agresif bir alçak duruşu var.

Optimum aerodinamik sayesinde maksimum verimlilik

Aerodinamik özellikle sürüş menzilini azamiye çıkarmada önemli bir rol oynuyor. GM mühendisleri ve tasarımcıları Ampera’nın ön tamponu ve dış aynaları atrafındaki hava akışını etkili kılmak için birlikte çalıştılar. Özel olarak tasarlanmış bir spoylere ve net ayrım özelliklerine sahip arka kısma da önemli dikkat verildi.

Üst kalite bir hatchbackin tüm rahatlıkları en son teknoloji ile birleştirildi

Ampera müşterilerin beş-kapılı, dört-koltuklu ve 301 litre bagaj kapasitesine sahip bir otomobilden bekledikleri alanı, konforu ve rahatlığı sunuyor.


“Ampera’da yerleşik normlara karşı gelmeyi sürdürdük ve yeni ve heyecan verici renk ile malzeme kombinasyonları aradık. Otomobilin yenilikçi karakterini desteklemek için gelecekteki Opel modellerinde daha sık göreceğiniz deneysel döşemeler ve boyalar ile çalıştık” diye konuşuyor GM Avrupa İç Mekan Tasarım Direktörü, John Puskar.