Opel Insignia ecoFLEX: Yeşil ve Güçlü.

Performanstan ödün vermeksizin düşük emisyon ve yakıt tüketimi.

06.Eyl.2009

  • Temiz: sadece 136 g/km CO2 ve 5.2 l/100 km
  • Dinamik: 160 Hp ve 380 Nm’ye kadar türk
  • Parlak: 0.26’lık CD ile en iyiler arasında

Her iki alanda en iyisi

Yeni Opel Insignia ecoFLEX her iki alandaki en iyi özellikleri bir araya getirmektedir: Performans ya da sürüş dinamiğinden ödün vermeksizin düşük emisyon ve yakıt tüketimi sunmaktadır. 100 km’de sadece 5,2 litre dizel tüketirken – 136 g/km of CO2 emisyonuna denktir – 118 kW (160 Hp) sunmakta ve 380 Nm’ye kadar tork sunmaktadır. Bu tork, bu modele özel olarak dizayn edilmiş güçlü, yeni jenerasyon turbo dizel 2 litre yüksek basınçlı enjeksiyon sistemi sayesinde olmaktadır.

CleanTech teknolojisi verimliliği optimize etmektedir

Insignia ecoFLEX motorunda özel ve yenilikçi teknoloji prömiyeri: CleanTech Yanma Prosesi. GM mühendisleri tarafından geliştirilen bu sistem, elektronik bir kapalı döngü sistemi ile en düşük yakıt tüketimi ve emisyon seviyesini temin etmektedir. Bu yakıt tasarruf teknolojisinin kilit role sahip unsurları, yeni piezodirençli sensörler olup, bunlar dört yanma haznesindeki basıncı ölçmektedir.

CD değeri ecoFLEX’i dünyanın önde gelen sedanları arasına yerleştirmektedir

Insignia ecoFLEX, 0,26 gibi dikkate değer bir CD değerine ulaşmakta, böylece aynı şirketin daha pahalı araçlarından yüksek kaliteye sahip markalarına kadar, dünyanın en iyi aerodinamiğine sahip aracı haline getirmektedir. Standart bir 2.0 CDTI Insignia ile karşılaştırıldığında, ecoFLEX modelinin rüzgar direnç değeri en az 20 puan azalmıştır.