Opel Insignia OPC: İleri teknoloji Tutkulu Sürüşe Tat Katıyor.

06.Eyl.2009

  • Cesur tasarım özellikleri kalp atışlarınızı hızlandırır
  • 239 kW (325 Hp) 2.8 V6 Turbo sevk sistemi Opel’in tüm zamanların en iyi üretimidir
  • FlexRide şasisi ve uyarlayıcı 4x4 haberci verimliliği ve eğlencesi

Ateşli, ateşli, ateşli

Bu araba, ön tamponda aslan şekilli hava girişleri, eşik panelleri, entegre arka spoiler ve özel olarak dizayn edilmiş 19‘‘ OPC tekerlekleri vardır. Saten krom son katmanlar ve arka tampona entegre edilmiş çift egzoz borusu eklenmiştir. İçeride ise, tasarımcılar, koyu tavan döşemesi, düz şekilli performans direksiyon simidi ile sportif bir görünüm yaratmışlar. Gösterge paneli, FlexRide sisteminde sürücünün OPC düğmesine bastığında kırmızı olarak yanmakta, aracı enerjik bir moda sokmaktadır.

Şasi: Sportif ve güvenli sürüş ve ayrıca konforlu

Dünyada ilk olarak bir OPC modeli, uyarlayıcı bir 4x4 sistemi ve elektronik limitli kaymalı diferansiyel (eLSD) ile donatılmıştır. Dört çekişli sürüş yönetim birimi, OPC’nin sportif felsefesine tork dağıtımını uyarlamak üzere yeniden kalibre edilmiştir. Insignia OPC, 18’’ Brenbo ön frenleri, büyük 355 x 32 mm, çapraz ızgaralı diskler, dört piston, yüksek dayanıklılığa sahip alüminyum kaliperler ve yüksek performansa sahip fren baltaları ile donatılmıştır.

Opel tarihinde üretilen en güçlü motor

Insignia OPC sınırlandırılmış olarak en yüksek 250 km/saate ulaşmakta ve 100 km’ye altı saniyede çıkmaktadır. Esneklik de ayrıca çok dikkat çekicidir: 80 km’den 120 km’ye beşinci viteste sadece 7,1 saniyede çıkmaktadır. 2.8 V6 Turbo 239 kW (325 Hp) OPc versiyonu, motor yönetim ünitesinin özel olarak kalibrasyonundan, 0.9 bar’a kadar arttırılmış turbo itme basıncından ve ciddi seviyede azaltılmış karşı basınç ile yeniden çalışılmış egzoz sisteminden faydalanmaktadır.