İyi ki Doğdun Opel Insignia: Avrupa’nın 2009 Yıldızı.

Opel Insignia bu ay ilk doğum gününü kutlayacak olup, daha kutlayacak çok şeyi bulunmaktadır.

10.Eyl.2009

  • Ödüller: 11 ülkeden 24 adet ödül ve devam ediyor
  • Başarı öyküsü: Insignia Avrupa’nın en iyi satan sedanı

Ödüllerle dolu bir yıl

Opel Insignia bu ay ilk doğum gününü kutlayacak olup, daha kutlayacak çok şeyi bulunmaktadır. Alman araç üreticisinin amiral gemisi modelinin geçen güzden bu yana piyasaya sürülmesinden beri, çoşku dolu değerlendirmeler başladı. Bir yıldan daha az bir süre, Opel Insignia 24 adet ödül kazandı. Bunlar arasında, pan-Avrupa grubu, uzman paneli ve 11 farklı ülkede tüketicilerden gelen 2009 Avrupa Yılın Aracı Ödülü vardır.

Olağanüstü pazar lansmanı – Insignia “2009 Yılın Aracı” seçildi

Kasım 2008’de, 23 ülkeden 59 uzman gazetecinin katıldığı uluslararası panelde, en çok istenen “Avrupa Yılın Aracı” ödülü verildi. Bu kararları ile Insignia’nın rolünü Opel markası için bir kilometre taşı olarak ifade etti. Bu sadece bir başlangıç… Opel’in yeni tasarım dili ödül almaya devam ediyor. Bunlar arasında “kırmızı nokta tasarım ödülü” ve “Auto Bild Dizayn Ödülü” sıralanabilir. Opel Dizayn direktörü Mark Adams’a “DESIGNBEST 2009” ödülü verilmiştir.

Etkileyici bir dizana evet, fakat bunun yanında teknolojiye de evet

İki farklı İngiliz grubu Insignia’ya „Yılın Yönetici Aracı“ ödülünü verdi. Danimarkalılar Insignia ecoFLEX’i ve tutumlu 5,2 litre/100 km’lik yakıt tüketimini sevdi. Sports Tourer, Polonyalı hakem grubunu etkilemiştir. Aynı anda, hakem grubu ve juri, Opel tasarımcılarının ve mühendislerinin Insignia içerisinde inşa ettiği son teknolojinin farkına varmıştır. Trafik ışıkları algılama ve şerit değiştirme uyarısı olan Opel Eye, Avrupa’nın teknoloji, spor ve yaşam tarzı ürünleri olan Avrupa’nın en büyük yarışmasında Plus X Ödülü kazanmıştır.