Yeni Opel Astra: Kompakt sınıf için şekilde verilmiş ve tasarlanmış.

Yeni Opel Astra, kompakt sınıfa yeni bir ivme getirmiştir.

16.Eyl.2009

  • Ateşli: Atletik yapılı tasarım, nefes kesici bir tecrübe garantisi vermektedir
  • Kıvrak: Yeni mekatronik şasi, kullanım kolaylığı ve konfor açısından kendi sınıfının çıtasını yükseltmektedir
  • Verimli: Temiz ve güçlü motor, karbon oranını azaltmaktadır
  • Lüks: Kompakt sınıfından olağandışı teknolojiler ve yenilikler

Kompakt araç segmentine yeni bir enerji

Yeni Astra, Insignia’nın orta sınıfa tanıttığı birçok konfor ve güvenlik özelliğini kompakt sınıfına getirmiştir. Yeni mekatronik şasi, en gelişmiş aydınlatma sistemi, trafik işaretlerini algılayan ön kamera ve en iyi ergonomiye sahip koltuk teknolojisi gibi ayrıcalıklı teknolojiler Yeni Astra da yeralacaktır.

Opel’in, kompakt sınıfı için yeniden yorumlanmış yeni tasarım dili

Yeni Opel Astra, kompakt sınıfına, Insignia’da ilk görülen Alman mükemmelliği ile birlikte, heykeltraş sanatkarlığını bir araya getiren markanın ödüllü tasarım dilini getirmektedir. Güçlü coupé benzeri silueti ve şık ayrıntıları yeni yakışıklı bir görünüm sağlamaktadır. Zarif oranlar, araca güçlü ve ileriye dönük bir siluet vermiş ve inanılmaz zemin mesafesi ve alçalan arka tavan hattı, geleneksel hatchback formatına görsel heyecan katmaktadır.

Yeni mekatronik şasi sistemi ve arka aksta Watt bağlantısı

Opel Astra’nın şasi sistemi, mekanik fonksiyonları ve elektronik sistemleriyle tümüyle bütünleşmiş bir mekatronik sistem olarak geliştirilmiştir. Yeni Astra, direksiyon tepkisinde ve sürüş konforunda önemli iyileştirmelerle, önceki modellerin sürüş keyfi özelliğini muhafaza etmektedir. Opel, birleşik krank arka aksını Watts bağlantısı ile birleştiren ilk markadır. Bu şekilde, stabilite ve konfordan ödün vermeksizin araç dinamik ve kıvrak bir hale gelmektedir. Bu sınıfta ender rastlanan bir özellik olan FlexRide süspansiyonu, sürücüye standart, Sport ve Tour ayarlarından birini sunmakta, sürüş sitilinde ve dönme hızındaki değişikliklere sürekli olarak uyum sağlamaktadır.

Temiz motor model yelpazesi emisyonu yüzde 12 oranında azaltmaktadır

Yeni Astra, 70 kW (95 Hp) ila 132 kW (180 Hp) arasında değişen sekiz farklı motoru lanse etmiş olup, böylece sürücülere Opel’in düşük maliyetli, gerçek verimlilik sunma felsefesini mükemmel bir şekilde göstermektedir.


Astra’nın manüel vitesli tüm motorları, şu anki nesil ile karşılaştırıldığında, etkileyici performans ve CO2 emisyonunda yüzde 12’den daha fazla azalma sağlamaktadır. Dizel motorlarının ortalama yakıt tüketimi 4,6 lt/100 km’ ve benzinde sadece 6,1 lt/100 km’dir.

Yeni Astra’da daha fazla yenilikçi teknik özellikler kompakt sınıfından sunulmuştur:

  • Yoğunluğu değiştirilebilen ve geçerli sürüş ve yol koşullarına uyabilen yeni nesil Sürüşe Duyarlı Xenon Ön Farlar (AFL +)
  • Yol işaretlerini algılayan ve araç yanlışlıkla şeridinden saptığında sürücüyü uyaran Opel Eye ön kamera sistemi.
  • 280 mm daha uzayabilen Ergonomik Spor Koltukları.
  • Çeşitli yüklerin kolay bir şekilde yüklenmesini sağlayan hareketli bagaj zemini FlexFloor.
  • FlexFix, Opel’in yenilikçi bisiklet taşıyıcısı, arka tampon arkasında entegre edilmiş olup ve yeni Astra hatchback için bir opsiyon olarak sunulmaktadır.