Yeni Opel Astra: Zerafet Dokunuşu ile Sportiflik.

06.Eyl.2009

  • Opel’in, kompakt sınıfı için yeniden yorumlanmış yeni tasarım dili
  • Sürücü odaklı iç tasarım drama ve coşkuyu bir araya getirmektedir
  • Yüksek kaliteye sahip bileşenler ve materyaller yüksek kaliteye uymaktadır
  • Parlak: 0.26’lık CD ile en iyiler arasında

Kompakt sınıfının yeniden tanımlanması

Yeni Opel Astra, kompakt sınıfına, Insignia’da ilk görülen Alman mükemmelliği ile birlikte, heykeltraş sanatkarlığını bir araya getiren markanın ödüllü tasarım dilini getirmektedir. Güçlü sportif hatları ve şık ayrıntıları yeni yakışıklı bir görünüm sağlamaktadır.

Dış dizayn Opel felsefesine yeni bir boyut getirmektedir

Tasarımcılar, Opel’in yeni felsefesine ilk olarak orta sınıf Insignia’ya tanıtılan aynı kanat ve bıçak ağzı stili kullanarak kompakt sınıfı için uygun bir yorum kazandırmışlardır. Yeni jenerasyon Astra’nın yan panelleri içerisinde şekil verilmiş ve yan pencere hattına bağlı arka ve yukarı bölge araca denge ve uyum vermektedir. Gündüz yanan ışıklara sahip belirgin kanat özelliğini kuşatan kartal şekilli ön farlar, Astraya düşük ve sportif bir karakter vermektedir.

Sürücüye odaklı bir stil yaratmak üzere içsel dizayn işaretleri

Kaportanın akan formunun yansıması olarak, iç dizaynın ayırıcı özellikleri, dikkatli bir şekilde işlenmiş geniş hatlar ve şekillerdir. İç desinatörler daha belirgin, dinamik şekiller yaratarak malzemeleri akıllıca kullanmışlardır. Aracın içinde hem sürücünün hem de yolcuların dokunduğu her parça yüksek kalite hissini uyandırmaktadır. Bunlara ek olarak Opel 2 yeni iç döşeme rengi ve trim kombinasyonu sunuyor – Baharat Kırmızısı ve Okyanus Mavisi – sadece Astraya özel.