Opel Başkan Yardımcısı Alain Visser: “Araçlar bizim tutkumuz”

“Opel. Wir leben Autos.”

16.Eyl.2009

IAA 2009’da, Opel yeni sloganını duyurdu: “Wir leben Autos.” Alain Visser, Opel Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Başkan Yardımcısı açıklıyor.

Alain Visser ile Q&A – Yeni Alman mottosu

Niçin yeni bir motto tanıtıyoruz?


Alain Visser: IAA ve en önemli modelimiz olan Astra’nın prömiyeri için bunu yapmanın tam zamanı.


Niçin “Wir leben Autos”?


Visser: Araçlar bizim tutkumuzdur ve bu heyecan yaptığımız her şeyi etkilemektedir. Biliyorum buradaki ses biraz heyecanlı ama tam olarak kastedilen de bu. Eğer mükemmel araçlar üretmek istiyorsanız, tüm enerjiniz ile birlikte kabinizi ve ruhunuzu katmanız gerekir.


Bu motto dünya genelinde Almanca olarak kullanılacak. İnsanlar bunun anlayacak mı?


Visser: Eminim ki anlayacaklar, zaten böyle olmasa bile, İngilizce yerine Almanca kullanmak cesur bir hareket olacaktır. Bana göre, sadece dil seçimi bile kendi kendine net bir açıklamada bulunuyor: Biz, Alman kökleri olan uluslararası bir şirketiz.

Alain Visser ile Q&A – Teknoloji ve dizayn

Opel için teknolojik yeniliklerin önemi nedir?


Visser: Bunlar her zaman önemli olmuşlardır ve her geçen gün önemini de arttırmaktadır. Bana göre, araçlar gelecekte bir ulaşım vasıtasından daha fazla anlama sahip olacaktır. Toplumun mobil yaşam tarzının önemli bir parçası olarak kalacaktır. Ve yenilik yapmak insanların günlük hayatlarını kolaylaştırmak demektir. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlıyoruz. Çünkü kendimizi yansıtıyor ve kişisel elemanı Masaya getiriyoruz. Ve bu, müşterilerimizin mobil yaşam tarzını ciddi seviyede geliştirmek amacına yönelik iyi bir temeldir.


Bu ayrıca dizaynı da içeriyor…


Visser: .. evet,kesinlikle ve dizaynının gerçekten odaklandığımız alanlardan biri olmasının sebebi de bu. İnsanlar kendi araçlarının kişiliklerine uymasını ve hayata bakış açılarına eş olmasını istemektedirler. Bu yüzden, iyi bir araç her şeyi bir araya getirmektedir: heyecan verici dizayn, en yeni teknoloji ve yenilikçi, çevreye dost fikirler.


…ve bunlar sizin üretmek istediğiniz araç tipi…


Visser: Kesinlikle ve bu da sorumluluk gerektirmektedir. “Wir Leben Autos” dememizin sebebi de budur. Bu bizim tutkumuz, adanmışlığımız, ayrıntıları sevmemiz, sorumluluk hissimiz, hedefimiz ve tabii ki de kendimize güvenimizdir. Opel’i Opel yapan da budur.

“Wir Leben Autos” ne anlama geliyor

»Wir« (Biz) meslektaşlarımızın ve yetkili satıcılarımızın heyecanı ve olumlu, pozitif yaklaşımı, müşterilerimize sağladığımız akıllı, şaşırtıcı ve yenilikçi ürünlerin gelişimi için mükemmel bir başlangıç noktası anlamına gelmektedir.


»leben« (yaşamak) kelimesi Opel’deki yüksek yaşama enerjisini bünyesinde barındırmaktadır. Opel’i tecrübe etmiş herhangi bir kişinin farklı pratik fonksiyonlar, heyecan verici yenilikler ve şaşırtıcı ve dinamik fonksiyonlar için bir gerekliliktir.


Son olarak »Autos« (araçlar) hayatımızın önemli bir parçası haline gelmiştir. Günlük hareketliliği daha basit ve rahat hale getirmek için, kendi tecrübelerimizi tüketicilerin tecrübesi ile bir araya getirdik.