Opel, 2011 Cinema for Peace Galasında Project Earth'ü duyurdu.

15.Şub.2011

  • Sponsor: Opel yardım galasını destekliyor.
  • Ödül töreni: Alain Visser, Çevreci Film Ödülünü takdim edecek.
  • Project Earth: Gezegenimiz için olağanüstü çaba gösteren çalışmaları desteklemek.

Bu akşam ünlü Cinema for Peace (Barış için Cinema) Galası onuncu defa gerçekleştiriliyor. Bu etkinlikte küresel çapta insani ve çevresel sorunları ele alan sinemasal çalışmalar ön plana çıkıyor. Opel bu etkinliğin sponsorluğunu ilk defa üstleniyor.


Şirket, bu galada yeryüzündeki tüm yaşamın korunmasını ve desteklenmesini amaçlayan bir girişim olan "Project Earth" kampanyasını duyuracak. Project Earth, özellikle hayvanlara, insanlara ve de çevreye yönelik çalışmalar yürüten öğrenci bilim insanlarına destek olacaktır.


Adam Opel AG'nin Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası Bölümünden sorumlu Başkan Yardımcısı Alain Visser; “Project Earth kampanyasından ve de yaratacağı olumlu etkiden büyük heyecan duyuyorum” diye konuştu. “Cinema for Peace Vakfı, filmler aracılığıyla milyonlarca insana ulaşma potansiyeline sahip ve bunu kullanarak önemli konulara ışık tutabiliyor.”


Galada aralarında aktris Nastassja Kinski ve sosyal haklar ile insan hakları avukatı Bianca Jagger'in de bulunduğu uluslararası bir jüri çeşitli kategorilerde filmlere ve film yapımcılarına ödüller verecek. Bu yılın kazananları arasında 2010 yılının başlarında Haiti'de yaşanan deprem felaketi sonrasında göstermiş olduğu insancıl çabalardan dolayı Cinema for Peace Onur Ödülünü almaya hak kazanan, iki Oscar ödüllü Sean Penn yer alıyor. Opel adına Alain Visser, olağanüstü başarılardan ve çevre sorunları hakkında insanları bilinçlendirmesinden dolayı verilecek olan Uluslararası Çevreci Film Ödülünü takdim edecektir. James Cameron'ın "A Message from Pandora", Josh Fox'un "Gasland" ve de Lorenz Knaeuer'in "Jane's Journey" adlı çalışmaları bu ödülün adayları.


Opel, Opel Ampera elektrikli araçla ve 20 adet Insignia ecoFLEX modeliyle Cinema for Peace Galası için VIP ulaşım hizmeti sunacaktır. Gala Berlin'deki tarihi Konzerthaus binasında gerçekleştirilecek.

Kuzey Kutbu, Pasifik Okyanusu, Brezilya ve Tanzanya ormanlarının korunmasına yönelik olarak insanları bilinçlendirme


Project Earth, Opel'in uzun zamandan beri sürdürdüğü çevre sorunları konusunda insanları bilinçlendirme geleneğinin bir devamıdır. Tarihte ay yüzeyine insanlı iniş yapılan ilk uzay uçuşu projesi efsanevi Apollo 11'in astronotlarından biri ve aya ayak basmış sadece 12 insandan biri olan NASA bilim adamı Dr. Edwin "Buzz" Aldrin'in himayesi altında Project Earth, seçilen öğrenci bilim insanlarını dünyanın kırılgan ama bir o kadar da güzel dört bölgesine götürecek: Kuzey Kutbu, Kaliforniya körfezindeki Pasifik Okyanusu, Brezilya'daki yağmur ormanları ve Tanzanya'daki Serengeti Milli Parkı. Öğrenciler, tehdit altındaki yaşam ortamlarını koruyan yerel organizasyonları ziyaret edecek ve çalışmalarında bilim insanlarına yardım edecekler.


Alain Visser “Opel, otomobillerinin ve yaptığı faaliyetlerin çevreye daha fazla uyum sağlaması için elinden gelen çabayı göstermektedir.” “ecoFLEX motorlu ve alternatif yakıtla çalışan modellerimizle içten yanmalı motorların çevre üzerindeki etkisini sürekli olarak nasıl azalttığımızı göstermemize rağmen bizim asıl amacımız; sıfır emisyonlu ve hidrojen yakıt hücreli araçlar üretmektir. Bu yolda atacağımız sonraki adım elektrikli araçlar olacaktır. Bu yıl içerisinde Opel günlük kullanıma uygun Avrupa'daki ilk elektrikli araç olan Ampera modelini piyasaya çıkaracak.” dedi.