Yeni OPC – Gelmiş Geçmiş En Güçlü Astra

03.Kas.2011

  • Astra GTC Yüksek Performanslı OPC Modeli: 2.0 litre direkt enjeksiyonlu benzinli turbo motor
  • 206 kW/280 hp, 400 Nm tork, 250 km/s azami hız
  • Kilitli diferansiyel ile özel yüksek performanslı şasi ve Brembo frenler
  • Saf tutku ve sportif iç tasarımı vurgulayan güçlü OPC tasarımı
Opel Haberler – Yeni OPC – Gelmiş Geçmiş En Güçlü Astra

Rüsselsheim. Yeni Opel astra GTC artık daha da sivri: sportif yeni kompakt coupé’nin baş tâcı, 2012 yazında yüksek performanslı OPC modeli altında sunulacak. 2.0 litre direkt enjeksiyonlu benzinli turbo motor 206 kW/280 HP güç ve 400 Nm tork üretiyor. Bu güç merkezi Astra OPC’ye 250 km/s’lik bir azami hız ile ona şimdiye kadarki en hızlı Astra unvanını veriyor.

Opel Haberler – Yeni OPC – Gelmiş Geçmiş En Güçlü Astra

Bu spor otomobilin şasisi, hiçbir şeyden ödün vermeden güç vermek için tasarlandı. En ince OPC gelenekleri ile uyumlu olarak araç, Opel Marka Elçisi Joachim Winkelhock (“Jockel”)’un gözetmenliğinde, Nürburgring’in kuzeyinde, Nordschleife test pistinde uzun saatler süren işkencelere tabi tutuldu. Yanal dinamikler ve olağanüstü yol tutuş kalitesi üzerine geliştirildi. Yüksek teknoloji ürünü HiPerStrut (Yüksek Performanslı Gergi Kolu) ön süspansiyon buna yardımcı oluyor. HiPerStrut’a ek olarak OPC, ayrıca tam olarak adaptif FlexRide sürüşe duyarlı şasi sistemini barındırıyor. FlexRide şasi sistemi şok emicilerin özelliklerini, direksiyon ve gaz pedalı tepkilerini ayarlamanıza olanak veriyor. “Sport” ya da “OPC” moduna sadece dokunarak bunları gerçekleştirebiliyorsunuz. Ancak OPC modeli bir adım daha öteye taşıyor: ön aksta kilitli diferansiyel. OPC’ye daha fazla stabilite ve daha iyi bir yol tutuş veriyor. Diğer bir deyişle araç virajdan yüksek hızlı çıkışlarda daha iyi bir yol tutuş sağlıyor, ıslak koşullar altında bile. Winkelhock şöyle açıklıyor: “Sadece Nürburgring’de değil, en deneyimli spor sürücüleri bile inandıracak olağanüstü bir paket geliştirdik.” Frenler konusunda uzman Brembo tarafından üretilen yüksek performans fren sistemi, en ani koşullar altında bile maksimum denge sağlıyor.

Opel Haberler – Yeni OPC – Gelmiş Geçmiş En Güçlü Astra

Astra OPC’nin özel gövdesi güç ve hızın saf tutku ifadesidir. Yarışçı karakteriyle Astra GTC Opel’in tasarım dilinin duygusal bir ifadesi olmuştur, fakat OPC versiyonu kaslarını göstermeye çok istekli. Özel tasarlanmış ön ve arka tamponlar, yan marşpiyeller, aerodinamik tavan spoyleri ve trapez şekilli çift egzoz borusuyla OPC modeli daha sportif bir dokunuşa sahip. Bu kompakt spor otomobilin içinde ise performans koltuklar, düz OPC spor deri direksiyon simidi ve özel göstergeler bulunuyor.

Opel Haberler – Yeni OPC – Gelmiş Geçmiş En Güçlü Astra

OPC: Performans ve saf tutku

 

1999’dan beri Opel model yelpazesinde sportif konulardan sorumlu Opel Performans Merkezi (OPC) marka profilinde önemli bir rol oynamaktadır. Yüksek bir duygusal seviye ve çarpıcı tasarım tutkusu, son teknoloji ve sıradışı sürüş dinamiklerini bir araya getiriyor. Model isminde OPC baş harflerine sahip araçlar ilgili modellerin başını çekiyor. Günümüzdeki OPC modelleri arasında 141 kW/192 HP güç sunan Corsa OPC (daha fazla güç için 154 kW/210 HP güç sunan Corsa OPC Nürburgring Edition), 4 kapı veya Sports Tourer olarak sunulan Insignia OPC bulunuyor. 2.8 litre, benzinli V6 turbo motor, 239 kW/325 HP ile Opel’in üretim tarihindeki en güçlü aracı olma özelliğini taşıyor. Insignia OPC’nin “Unlimited” versiyonu ise azami hızınızı, donanım seviyesi ve şanzıman seçeneğine bağlı olarak 270 km/s’e kadar çıkarmanıza olanak veriyor.