En yüksek güvenlik standartları: Opel Zafira Tourer ve Astra GTC’ye
Euro NCAP’ten 5 Yıldız

26.Eki.2011

  • Yeni Opel modelleri kaza testlerinde tam not aldı
  • Üst düzey gövde stabilitesi ve yolcu koruması

 

Opel Haberler - En yüksek güvenlik standartları: Opel Zafira Tourer ve Astra GTC’ye Euro NCAP’ten 5 Yıldız

Rüsselsheim/Brüksel. Bağımsız tüketici kuruluşu Euro-NCAP’ten (Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı) yeni Opel modelleri için 2 tane daha 5 yıldız geldi. Kaza testi uzmanları, hem Astra GTC’yi hem de Zafira Tourer’ı, güvenlik ve kaza önleme konularında 5 yıldız ile notlandırdı.

 

GME Mühendislik Başkan Yardımcısı Rita Forst, “Yolcu güvenliği Opel’in her zaman yüksek öncelikli bir konusu olmuştur. Bu yeni sonuçlarla gurur duyuyoruz ve Zafira Tourer ve Astra GTC için istenilenin de üzerinde bir standardı karşıladığımız için çok mutluyuz,” dedi. Tüm test kategorilerinde (yetişkin ve çocuklar için yolcu güvenliği, yaya güvenliği ve sürüş asistanı sistemleri) iki araç da olağanüstü sonuçlar aldı. Elektrikli araç Ampera’nın Euro NCAP’ten 5 yıldız almasından 2 ay sonra Astra GTC ve Zafira Tourer’ın da 5 yıldız alması ayrıca mutluluk verici.

 

Zafira Tourer ve Astra GTC kaza testlerinde, yüksek seviye gövde stabilitesiyle olağanüstü sonuçlar verdi. Her iki aracın kabin tasarımı ve güvenlik bileşenleri güvenlik tehdidi oluşturmayacak şekilde tasarlandı. Çocuk yolcular için emniyet kemerlerinin, her iki araç için de olağanüstü seviyede bir koruma sunduğu keşfedildi.

Opel Haberler - En yüksek güvenlik standartları: Opel Zafira Tourer ve Astra GTC’ye Euro NCAP’ten 5 Yıldız

Brüksel tabanlı Euro-NCAP (Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı) kurulu AB ulaştırma bakanlıkları, otomotiv dernekleri, otomobil sigortacıları ve tüketici lobi grupları temsilcilerinden oluşmaktadır. Son derece katı test standartları, AB yasalarında gerekli görülen minimum değerden çok yüksektir. Bu yüzden uluslararası bir ölçüt olarak kabul edilmektedir.


Euro-NCAP, farklı kaza senaryolarında yolcular ve yayalar için yaralanma tehditlerini inceleyen standart testler bütünü oluşturmuştur. İnsan anatomisinin farklı bölümlerini kaza esnasında canlandıran kuklalar kullanılmaktadır. Kaza simülasyonları, önden ve yandan çarpmaları, sabit nesnelerle veya başka araçlarla çarpışmaları içerir.


Yeni Zafira Tourer, tamamen baştan tasarlanan Flex7 koltuk sistemiyle monocab segmentinde yeni esneklik ve ortam standartları getirdi. Opel’in “yollardaki konfor”u, yakıt verimliliği ve sürüş asistanı sistemleri bakımından sınıfının en iyisi.


Yeni Astra GTC’in görünüşü ve dinamik yol tutuşu, Opel kompakt segmentinde öne çıkan bir öğe. Bu Coupé büyük bir ölçüde, duygusal tasarıma ve HiPerStrut (Yüksek Performans Gergi Kolları) süspansiyon ile tamamlanmış optimize ön aksa değer veren müşterilere hitap etmektedir.