Moskova’da 4 Dünya Prömiyeri

15.Ağu.2012

  • Moskova Otomobil Fuarı’nın Odak Noktası: Yeni Astra Sedan
  • Yenilenen Hatchback ve Sports Tourer modelleri
  • Yeni nesil benzinli motorların tanıtımıyla başlayan motor gelişmeleri
  • Gittikçe önem kazanan ve büyüyen bir pazar olan Rusya’ya büyük bağlılık göstergesi
Opel Haberler - Moskova’da 4 Dünya Prömiyeri

Rüsselsheim/Moskova. Opel, tarihinde ilk kez Rusya’da bir otomotiv dünya prömiyerini gerçekleştiriyor. 29 Ağustos – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Moskova Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (Moscow International Auto Salon) görücüye çıkan tümüyle yeni, dört kapılı Astra Sedan, Opel’in tartışmasız odak noktası.

 

14 numaralı salonda bulunan ve 1750 metrekarelik Opel standı, daha önce hiç bu kadar geniş olmamıştı. Ayrıca burada ziyaretçiler, iki dünya prömiyerini daha görme şansına sahip. İlk defa yeni Astra Hatchback ve Sports Tourer da yeni tasarım unsurlarıyla görücüye çıkıyor. Buna ek olarak yeni ve orta boyutlu benzinli motor nesli, meraklı gözlerin önüne seriliyor.

 

Fuara bir milyondan fazla ziyaretçi bekleniyor. Tüm ziyaretçiler, Rusya pazarı için iki prömiyeri daha inceleme fırsatı bulacak: 206 kW/280 HP benzinli motoruyla Yeni Astra OPC ve SUV-B segmentinde ilk Alman otomobil olma onuruna sahip Yeni Opel Mokka.

Opel Haberler – Büyüme stratejisindeki baş unsur Astra Sedan

Büyüme stratejisindeki baş unsur Astra Sedan

“Sportif ve şık tasarımıyla Yeni Astra Sedan, kompakt dört kapılı sedan segmentine yeni unsurlar getiriyor,” diyen Opel Satış, Satış sonrası ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Alfred E. Rieck, sözlerine şöyle devam etti. “Tüm Astra’lar gibi Sedan da yüksek teknoloji ve sıradışı kalite sunuyor. Yeni Astra Sedan, ürün gamımızda ve Opel’in büyüme stratejisinde çok önemli bir rol oynuyor. Şık ve diğer dört kapılı sedanlara kıyasla daha erişilebilir bir otomobil, bu yüzden sadece Rusya’da değil, çoğu Avrupa ülkesinde rakip marka müşterilerini çekeceğini düşünüyoruz.”

 

Yeni Astra Sedan, Astra ailesinde çok önemli bir role sahip. Aileyi tamamlıyor, beraberinde getirdiği yeni motorlar ve sürüş asistanı sistemleri, şık ve sportif tasarımıyla harmanlıyor. Seçkin görünümü, isim yapan Astra kalitesi ve bazıları benzersiz, bazıları da segmenti için fazlasıyla nadir görülen bir dünya teknolojik özellikleriyle Opel’in yeni kompakt dört kapılı Sedan’ı, yüksek beklentilere sahip müşterilere hitap ediyor. 2685 mm’lik aks mesafesine ve cömert iç alana sahip. Ayrı bagaj kompartımanı, hatchback modeline kıyasla 90 litre daha fazla olmak üzere toplamda 460 litrelik hacme sahip. 60:40 katlanabilir arka koltuklar katlandığında ise bagaj kapasitesi 1010 litreye kadar çıkarılabiliyor.Opel Haberler – Yeni nesil benzinli motorların tanıtımı, yüksek tork değerine sahip 1.6 litre turboşarjlı benzinli motorla başlıyor

Opel Haberler – Yeni nesil benzinli motorların tanıtımı, yüksek tork değerine sahip 1.6 litre turboşarjlı benzinli motorla başlıyor

Opel, motor yelpazesini kökten yenileyeceğini ve ilk aşamanın artık başladığını duyurdu. Tümüyle yeni üç motor ailesi yolda. 1598 cc hacme sahip dört silindirli, benzinli turboşarj motor, Start & Stop Sistemi ve direkt enjeksiyon teknolojisiyle Moskova’da görücüye çıkacak ilk motorlardan.

 

SIDI (buji ateşlemeli doğrudan enjeksiyonlu) ECOTEC motor 300 Nm’ye varan sıradışı bir tork değeri sunuyor. Üretimin ise yıl sonunda başlaması planlanıyor ve Rusya’nın da en büyük pazarlardan biri olacağı bekleniyor.

Opel Haberler – Kompakt Sedanların yüksek talepte olduğu Rusya, üçüncü en büyük Astra pazarı

Kompakt Sedanların yüksek talepte olduğu Rusya, üçüncü en büyük Astra pazarı

Rusya, Opel için büyük bir önem teşkil ediyor. Almanya’dan sonra Avrupa’daki ikinci en büyük otomotiv pazarı olma özelliğini taşıyor. Rusya’da geçtiğimiz yıl yaklaşık 70.000 Opel otomobili satıldı. Bu yıl ise Ocak – Temmuz arası Opel satışları, pazarın iki katı hızla artarak %29’luk bir büyüme gösterdi. Tahminlere göre Rusya’nın, 2014 yılı itibariyle toplam 3.4 milyon araç satışıyla Avrupa’nın bir numaralı pazarı olacağı düşünülüyor. Yüksek büyüme potansiyeli, kişi başına düşen araç sayı yüzdesinin düşük olmasından kaynaklanıyor. Örneğin Almanya’da 1000 kişiyle kıyaslama yapıldığında elde edilen bir rakam, Rusya’da %50 daha düşük. Rusya yollarında dolaşan tüm araçların yarısından fazlası on yaşını doldurmuş otomobiller. Bu yüksek büyüme potansiyeline sahip pazarda dört kapılı sedanlar ve SUV’ler çok fazla talep ediliyor. Tüm segmentler arasında, Avrupa’da satılan sedanların %60’ından fazlası Rusya’da satılıyor. Geçtiğimiz yıl kompakt segmenti oluşturan müşterilerin %51’i sedan gövde tipini tercih etti. Avrupa’da Almanya ve İngiltere’den sonra üçüncü en büyük Astra pazarı Rusya. Bu yüzden Moskova Uluslararası Otomobil Fuarı, yeni dört kapılı sedan, beş kapılı hatchback ve Sports Tourer modellerini sergilemek için mükemmel bir yer.

 

Rusya pazarında gelmiş geçmiş en başarılı otomobil Astra. Sadece 2012’nin ilk yarısında segment payını %4.4’ten %6’ya çıkarmayı başardı.