Paris Dünya Prömiyeri: Opel ADAM, Moda’nın Başkenti’ni Fethediyor

13.Ağu.2012

  • ADAM ve benzersiz kişiselleştirme imkanları, 2012 Paris Motor Show’da
  • Görücüye çıkacak geniş ADAM koleksiyonu ile sınırsız kişiselleştirme imkanı
  • Motor show esnasında siparişlerin başlamasıyla birlikte araç konfigüratörü, bazı ülkelerde yayına giriyor
Opel Haberler - Paris Dünya Prömiyeri: Opel ADAM, Moda’nın Başkenti’ni Fethediyor

Rüsselsheim. Opel, tümüyle yeni ADAM’ın dünya prömiyeri için dünyanın moda başkenti Paris’i seçti. 29 Eylül - 14 Ekim 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek olan “Mondial de l’Automobile” ile moda ikonu ADAM’ın sınırsız kişiselleştirme imkanları, ilk defa halkın görüşüne sunulacak. Pek çok donanım, döşeme, jant ve benzersiz kişiselleştirme kombinasyonunu temsil edecek geniş ADAM model koleksiyonu, 5.2 numaralı salonda, 501 numaralı Opel standında ziyaretçilerin meraklı gözlerine açık olacak.

 

Dünyanın en popüler motor showlarından kabul edilen “Mondial de l’Automobile”’de 1.5 milyondan fazla ziyaretçi bekleniyor. Bu yüzden neredeyse herkes, sayısız farklı kombinasyon ile benzersiz ve kendine özel ADAM’ını yaratabilecek. Paris’e gelemeyenler içinse Opel ADAM’larını evde kişiselleştirme fırsatı bulunuyor. www.opel.com üzerinden farklı Opel sayfalarına bağlayan internet tabanlı konfigüratör, motor show ile paralel olarak yayına açılacak. Aynı zamanda satış fiyatları açıklanacak ve siparişler alınacak.

 

2014 m2’lik Opel standı çevresinde interaktif ekranlar kurularak tüm ziyaretçiler ADAM’ın yeni “My Media” dahili müzik ve bilgi sistemi dahil olmak üzere tüm kişiselleştirme imkanlarını keşfetme fırsatı bulacak.”My Media”, sürücünün akıllı telefonuyla araç içinde entegre oluyor ve internet tabanlı uygulamaları kabin içinde erişilebilir kılıyor. Hem Apple iOS hem de Android işletim sistemli telefonlar için bağlantı desteği bulunan bu sistemi, segmentinde sunan ilk otomobil ADAM.

 

3.70 metrelik uzunluğuyla Opel’in yeni, şık ve çevik otomobili, şehir sürüşleri için mükemmel bir seçenek. Rakiplerinin aksine ADAM, modern ve güçlü görünüşüyle retro bir tasarım trendine sahip. ADAM’ın gövdeden görsel olarak ayrı görünen çarpıcı ve benzersiz “kayar” tavanı çift renk kombinasyonu için mükemmel bir uygulama alanı. Kabinde ise Opel ADAM, küçük bir otomobilde pek rastlanmayan türde bir ferahlık, genişlik ve premium atmosfer duygusunu 4 kişiye konfor içinde sunuyor.

 

“Mondial de l’Automobile” ziyaretçileri, ADAM’ın tümüyle yeni bir donanım seviyesi yaklaşımı getirip tanıttığını gözleriyle görecek. İyi bilinen model hiyerarşisinden ziyade müşteriler 3 farklı son derece kişisel model dünyasından birini seçebiliyor: JAM alışılagelmişin dışında, moda rüzgarında savrulan ve renkli. GLAM daha şık, rafine ve daha gelişmiş ayarlar sunuyor. SLAM ise enerjik ve sportif yönü daha ağır basanlara hitap ediyor.

 

Opel ADAM, başlangıç için 5 ileri manuel şanzımana sahip 2 benzinli motor (1.2 litre 51 kW/70 HP ve 1.4 litre 74 kW/100 HP) ile sunulacak. Tüm motorlar, yakıt tüketimini azaltan Start & Stop Sistemi’nin de dahil olduğu ecoFLEX teknoloji paketiyle birlikte sunulacak.