Opel - DEKRA Kusur Raporu 2012: Astra ve Insignia İçin Kalitede Tam Not

12.Oca.2012

  • En az kusur ile Opel Astra birinci
  • Ardı ardına üçüncü başarı
  • Insignia orta boyutlu araçlarda en iyi sonucu aldı
Opel - DEKRA Kusur Raporu 2012: Astra ve Insignia İçin Kalitede Tam Not

Rüsselsheim. 2012 DEKRA Kullanılmış Araç Raporu sonuçlarına göre en az kusurlu araç Opel Astra. %96.9’luk bir oranla Opel Astra “en iyi bireysel araç” sıralamasında test edilen tüm araçlar arasında en iyi sonucu aldı. Geçen iki yılda zaten Corsa (2010) ve Insignia (2011) ile bu başarıyı elde eden Opel, listesine Astra’yı da kattı. Astra’ya küçük bir farkla geçilen Insignia “en iyi bireysel araç” kategorisinde ikinciliği elde ederken %96’lık bir kusur oranıyla orta boy segmentinde birinciliği elde etti. Rakip modeller ise ciddi bir farkla geride kaldı. “Son üç yılda markamızın DEKRA Kusur Raporu’ndan ardı ardına üç ödül alması, araçlarımızın kalitesini vurgulayan bir başka kanıt niteliğindedir,” diyen Opel/Vauxhall Başkan Yardımcısı Alain Visser, sözlerini şöyle destekledi: “Opel’deki çekirdek değerlerimizden biri olan güvenilirliği sağlamak konusunda büyük bir bağlılığa sahibiz.”

 

DEKRA, yıllık raporunu sekiz araç sınıfında ve üç kilometrelik test menzilinde kesin değerlendirmeler yaparak hazırlıyor. Rapor, 230 farklı model üzerinde yapılan 15 milyon incelemeden elde edilen verileri temel alıyor. DEKRA, kullanılmış araçlar ile ilişkilendirilen, egzoz sisteminde paslanma, süspansiyonda oynamalar gibi sadece tipik kusurları inceleyerek araçların ömürlerini ve dayanıklılıkları hakkında kesin bir kanıya varıyor. Lastiklerde veya cam sileceklerinde yıpranmalar gibi servisle ilgili sorunlar rapora dahil edilmiyor.

 

Güvenlik, kalite ve çevre alanlarında uzmanlık konusunda dünyanın önde gelen kurumlarından biri olan DEKRA’nın 50’den fazla ülkede 24.000 kadar çalışanı bulunuyor.