Astra GTC Red Dot Tasarım Ödülü Sahibi

02.Tem.2012

  • Çarpıcı tasarım ve panoramik ön camıyla puan toplayan kompakt coupé
Opel Haberler - Astra GTC Red Dot Tasarım Ödülü Sahibi

Rüsselsheim/Essen. Opel Astra GTC, bu yılın ürün tasarımı kategorisinde uluslararası üyelerin bulunduğu jüri tarafından prestijli “Red Dot Tasarım Ödülü”ne layık görüldü. Birkaç ay önce lansmanı gerçekleşen bu kompakt coupé, sportif, verimli ve yenilikçi teknolojilerle dolu çarpıcı tasarımıyla tanınıyor.

 

30 kişiden oluşan Red Dot Tasarım Ödülü jürisi, Astra GTC’yi çarpıcı ve sportif tasarımıyla puan toplayan bir otomobil olduğundan övgüyle bahsetti. Jüri ayrıca, çapraz çubukların olmadığı panoramik ön camın, tavanın ortasına kadar uzanarak tüm yolcuların maksimum sürüş keyfi alabildiğini söyledi.

 

Opel Tasarım Başkan Yardımcısı Mark Adams şöyle diyor: “Bu ödülü almış olmak gurur verici. Opel’in tasarım felsefesi olan “Alman mükemmeliyetçiliğinin heykelsi tasarımla buluşması”nın çok ciddi bir potansiyele sahip olduğunun bir diğer kanıtı. Aynı zamanda hem müşteriler hem de uzmanlar, bu ödülün marka değerlerini yüceltmek konusunda iyi bir kanıt niteliğinde."

 

58 ülkeden yaklaşık 1800 firma ve tasarımcı “Red Dot Ödülü: Ürün Tasarımı” kategorisinde katılım gösterdi. Rakipler 19 farklı kategoride 4515 ürünle katılarak çok ciddi bir rekabet yarattı, fakat Astra GTC birinci olmayı başardı.

 

Kompakt coupé’nin aldığı bu yılki ödül, Opel tasarımlı otomobillere verilen “Red Dot Ödülleri” dizisinden biri. Önceki ödül kazananlar arasında Astra Sports Tourer, Flextreme GT/E Concept, Insignia, Opel GT ve eski Astra modelleri bulunuyor.

 

Red Dot Tasarım Ödülü’nün geçmişi 1955’e kadar uzanıyor ve dünyanın en büyük ve en prestijli tasarım ödüllerinden biri olarak biliniyor.

Panoramik ön cam ile geniş gökyüzü

Yeni Astra GTC’de panoramik ön camı seçen müşterilerimiz geniş gökyüzü ve sinematik perspektiflerin keyfini sürüyor. Ek olarak ayrıcalıklı özellikler, sportif kompakt coupé’nin dinamik görünüşüne dışarıdan daha da lüks bir not ekliyor. Geniş ön cam, aracın tavanının ortasına kadar uzanıyor ve hem sürücüye hem de yolculara sıradışı bir görüş alanı, alan ve sürüş deneyimi sunuyor. Yakıcı günışığından korunmak için panoramik camın altında bulunan ve kabinden indirilebilen bir güneşlik bulunuyor. İstediğiniz gibi ayarlayabildiğiniz bu güneşlik kolaylıkla ayarlanıyor ve sabitleniyor. Solar koruma bu güneşlikle tam entegre bir şekilde geliyor ve açık durumdayken bile arka tavan bölümünde gözden kayboluyor.