Sportif ve Şık Yeni Astra Sedan, Astra Ailesi’ni Tamamlıyor

05.Haz.2012

  • Opel’in en çok satan kompakt modeli için yeni gövde tipi
  • Dengeli oranları ve ismiyle ün yapan Astra kalitesi
  • Kompakt segmentte gelişmiş teknolojiler, yüksek kalite ve üst sınıf işçilik
  • 96 kW/130 HP’ye kadar güç veren ve sadece 99 g/km’lik CO2 salınımıyla oldukça derece verimli ecoFLEX motorları
Opel Haberler - Sportif ve Şık Yeni Astra Sedan, Astra Ailesi’ni Tamamlıyor

Rüsselsheim. Opel, başarılı Astra ailesini, sportif ve şık bir sedan modeliyle genişletiyor. Astra’ya özgü gücü, gelişmiş teknolojileri ve tüm Avrupa’da nam salmış kalitesiyle bu üstün ve seçkin sedan, orta boy segmentin müşterilerini cezbedecek. Yeni Sedan, beş kapı hatchback, Sports Tourer ve GTC coupé gövde tipleri ile Opel’in en başarılı Astra ailesi tamamlanıyor.

 

2012 yılının son çeyreğinde başlayacak satışıyla müşterilere Yeni Astra Sedan için 4 farklı motor seçeneği sunuluyor: Bunlar arasında 84 kW/115 HP’den başlayıp 132 kW/180 HP’ye uzanan ve üçü otomatik şanzımanlı da sipariş edilebilen üç benzinli ve 70 kW/95 HP güce sahip bir dizel motor seçeneği bulunuyor. Bu geniş motor yelpazesine ek olarak Yeni Astra Sedan’lar, Opel’in bir sonraki yıl lanse edeceği, son derece etkili ve güçlü, rafine, 1.6 litre hacimli turboşarjlı ve buji ateşlemeli ve doğrudan enjeksiyonlu, benzinli SIDI ECOTEC motorları ile de sunuluyor olacak.

 

Yeni Astra Sedan’ın (Uzunluk/Genişlik/Yükseklik: 4658/1814/1476 mm) dingil mesafesi 2685 mm ve son derece cömert bir iç alana sahip. Bagaj alanı ise hatchback modeline kıyasla 90 litre daha fazla, yani toplamda 460 litrelik bagaj alanına sahip. 60:40 katlanabilir arka koltuklar ile bagaj alanını 1010 litreye kadar çıkarabilirsiniz.

 

Opel CEO’su Karl-Friedrich Stracke şöyle diyor: “Sportif ve şık tasarımıyla Yeni Astra Sedan, kompakt sedan segmentini canlandırıyor. Tüm Astra’larımız gibi Rüsselsheim’da tasarlanıyor ve tüm Avrupa’da tanınmış kalitesine ek olarak yüksek seviyede teknoloji sunuyor. Yeni Astra Sedan, ürün gamımızda çok önemli bir model ve büyüme stratejimizde kilit bir rol oynuyor. Son derece şık, orta boy segmentindeki diğer sedanlara kıyasla çok daha iyi bir fiyata sahip. Bu yüzden Batı Avrupa’da gözardı edilemeyecek bir potansiyel görüyoruz. Harici bir bagaj bölümüne sahip kompakt araçlara ciddi talebin olduğu Rusya ve Türkiye gibi ülkelerde pazar payımızı artırmakta da öncü bir rol üstlenecek.”

Sportif ve Şık Tasarım Dengeli Oranlarla Birleşiyor

Opel Haberler – Sportif ve Şık Tasarım Dengeli Oranlarla Birleşiyor

Opel tasarım ekibi, Yeni Astra Sedan’a seçkin ve şık bir görüntü verdi. Tavan hattı, yolcu bölmesine nazikçe kıvrılıyor. Ardından pürüzsüz bir eğim yaparak derin profile sahip arka camın üzerinden kayarak bagaja entegre spoyler üzerinde son buluyor. Eğimli C sütunları bagaja kadar uzandığı için bagajın boyutunu görsel bir şıklıkta gizliyor. Kapı kollarını da bünyesine katan karakteristik yan hat, arka tasarımda daha da çok göze çarparken C sütunu ve arka bölümün alt temelinde kaslı bir “omuz” etkisi yaratıyor.

 

Arka tasarım ise derin profile sahip arka cam, bagaj kapağına entegre spoyler ve geniş eğimli, özel şekillendirilmiş tamponla canlanıyor. Arka farların tasarımı diğer Astra modellerindeki tasarımı andırıyor ve farları birbirine bağlayan ince hat genişlik katarak arka görünümün kusursuzlaştırılmasına yardımcı oluyor. Farlar ayrıca Opel’in karakteristik kanat şekilli tasarımını yansıtıyor. Plaka girintisinin bagaj kapağı kıvrım şeklini yansıtan daha fazla heykelsi özellikler arka tamponda ayrıca görülebiliyor. Bütün bu unsurlar bir araya gelerek oldukça dengeli ve uyumlu bir tasarım oluşturarak Yeni Astra Sedan’a şeklini veriyor.

 

Tasarım Başkan Yardımcısı Mark Adams, “Astra model ailesi, “Heykelsi Tasarım Alman Mükemmeliyetçiliğiyle Buluştu” olan tasarım felsefemizi oldukça dinamik bir tarzda buluşturuyor. Tüm gövde tipleri kendine has karakteristiklere sahip. Lanse ettiğimiz Yeni Astra Sedan’ın, kompakt segmentte mevcut en iyi oranlara sahip ve en şık sedan olduğuna inanıyoruz,” diyor.

 

Yeni Astra Sedan’larına görsel olarak daha fazla cazibe eklemek isteyen müşterilerimiz 19 inçe varan geniş jant seçeneklerimizden yararlanabiliyor.

Sedan Segmentinde Yüksek Teknoloji Standartları ve Ün Yapmış Astra Kalitesi

Opel Haberler – Sedan Segmentinde Yüksek Teknoloji Standartları ve Ün Yapmış Astra Kalitesi

Sportif ve şık tasarımı, ün yapmış seçkin Astra kalitesi ve segmenti için benzersiz ve yeni geniş yelpaze teknolojik özellikleriyle Opel’in Yeni Astra Sedan’ı, yüksek beklentiye sahip müşterileri hedefliyor. Geliştirilmiş Sürüşe Duyarlı Bi-Xenon Ön Farlar ve beraberinde gelen aydınlatma fonksiyonları arasında bulunan değişken huzme dağılımı, viraj aydınlatması, kavşak aydınlatması ve uzun far asistanı, sürüş güvenliğini önemli ölçüde artırıyor. Sürüşe Duyarlı FlexRide Şasi Sistemi, amortisörlerin sertliğini sürüş stilinize göre otomatik olarak ayarlıyor ve üç farklı sürüş modu seçeneği sunuyor: Standart, konfor odaklı Tour ve hassas tepkilere sahip Sport. Bağımsız bir sağlık kuruluşu olan AGR (“Aktion Gesunder Rücken e.V”) tarafından onaylanmış Ergonomik Spor Koltuklar, hem sürücü hem de ön yolcu için sunuluyor. Ayrıca sürüşü daha keyifli kılan çeşitli müzik ve bilgi sistemi seçenekleri sunuluyor. SD kart hafızasında Türkiye haritasını barındıran navigasyon özelliğine sahip NAVI 600 bulunuyor.

Kompakt Sedan Büyüme Fırsatı Sunuyor

Opel Haberler – Kompakt Sedan Büyüme Fırsatı Sunuyor

Yeni Astra Sedan, başarılı Astra ailesine katılan çok önemli bir model. Batı Avrupa’da, özellikle de Almanya ve İspanya’da Opel pazarlama uzmanları dört kapılı sedan modellerinde, üst segmentin sedanlarına alternatif şık ve fiyat olarak daha uygun bir sedan olarak potansiyel bir büyüme görüyor. Üstelik, Rusya ve Türkiye başta olmak üzere Orta ve Doğu Avrupa’da kompakt sedan modellerine ciddi bir talep olduğu gözlemleniyor. Rusya, Avrupa’daki en büyük ikinci satış hacmine sahip ve 2014’te toplam 3.4 milyon toplam araç satışıyla ilk sıraya geçeceği tahmin ediliyor. Bütün segmentler arasında Avrupa’da satılan sedanların %60’ından fazlası Rusya’da satıldı. Geçen sene kompakt segmentte müşterilerin %51’i sedan modelleri tercih etti. Rusya, Avrupa’daki Astra pazarında en büyük üçüncü pazar. Bu yüzden Opel, Astra ailesinin en yeni üyesi olan Yeni Astra Sedan’ın dünya prömiyerini Moskova Uluslararası Otomobil Fuarı’nda 29 Ağustos – 9 Eylül tarihleri arasında yapacak.