Opel için çifte zafer: ADAM ve Ampera “Auto Trophy” ödülünü kazandı

19.Kas.2012

  • Alman “Auto Zeitung” okurları, bir numaralı şehir otomobili olarak ADAM’ı seçti
  • Ampera’nın başarılar dizisi: Elektrikli otomobil kategorisinde ardı ardına alınan üçüncü ödül
  • SUV segmentinde Mokka ile alınan üçüncülük

 

Opel Haberler – Opel için çifte zafer: ADAM ve Ampera “Auto Trophy” ödülünü kazandı

Rüsselsheim/Düsseldorf. 25. Auto Zeitung okurları ödülünde Opel büyük bir başarı kazandı. Yeni şehirli ADAM, şehir otomobili segmentinde okuyucuların beğenisini kazanarak popüler “Auto Trophy” ödülüne layık görüldü. Aynı zamanda Opel Ampera, elektrikli araç kategorisinde de devrim niteliğindeki teknolojisiyle birinci sırada yer aldı. Opel Mokka, 30.000 Euro ve altı maliyete sahip SUV’ler sınıfında üçüncülük elde etti. Yarışmaya ilgi gösteren 110.000’den fazla katılımcıdan, 30 farklı kategorideki favorilerini seçmeleri isteniyor. 400 model okuyucular tarafından seçiliyor.

 

Göz alıcı ADAM, fırtına gibi bir giriş yaparak otomotiv sahnesini cezbederek rakiplerine açık ara fark atarak yeni şehir otomobili kategorisinde birinciliği kazandı. Verilen oyların %30’unu kazanan ADAM, VW Up ve Skoda Citigo’yu geride bıraktı. Başarı serisi yakalamış Ampera ise güçlü bir zafer kazandı. Premium segment rakiplerinden olan Mercedes SLS AMG Electric Drive ve Audi R8 e-tron’u geride bırakan Ampera, başarılar dizisine bir yenisini daha ekledi.

Opel Haberler – Opel için çifte zafer: ADAM ve Ampera “Auto Trophy” ödülünü kazandı. Düsseldorf Classic Remise’da düzenlenen 250 konuğun katılım gösterdiği takdim töreninde ödülü Opel adın Dr. Thomas Sedran aldı

Düsseldorf Classic Remise’da düzenlenen 250 konuğun katılım gösterdiği takdim töreninde ödülü Opel adın Dr. Thomas Sedran aldı. Sedran, son on yılda kazanılan ödüller ile mutluluğunu şu sözleriyle dile getirdi: “Başarılı otomobillerimiz ADAM, Ampera ve Mokka ile kalabalıktan gerçek anlamda sıyrılan üç güçlü kişiliği temsil ediyor. Her biri Opel için stratejik bir öneme sahip, çünkü sadece çevre dostu değil, aynı zamanda hem yenilikçi teknolojileri ulaşılabilir kılan hem de keyifli otomobillerin temsilcileri.”

Opel Haberler – Alman “Auto Zeitung” okurları, bir numaralı şehir otomobili olarak ADAM’ı seçti

Opel ADAM: Şehirli Kişisellik Şampiyonu

Ekim’den itibaren siparişleri alınan ADAM ile Opel, büyümekte olan A segmentine şık ve modacı bir otomobil ile giriş yapıyor. Sadece 3.7 metrelik uzunluğuyla bu çevik üç kapılı, sadece dış tasarımıyla 30.000’den fazla kişiselleştirme imkanı sunuyor. İçeride ise dört yolcu birden, son derece cömert bir kabinin keyfini sürebiliyor. İç tasarım, geniş yelpaze renk, dekor seçenekleri, farklı tasarımlardaki tavan ve aydınlatma seçenekleri ile kişisel zevkler doğrultusunda özelleştirilebiliyor. Üstelik ADAM, üst segment otomobillerde sunulan premium teknolojileri de beraberinde getiriyor. Bunlar arasında tümüyle yeni IntelliLink müzik ve bilgi sistemi bulunuyor. Ek olarak ADAM, sadece Almanya’da geliştirilmiş değil, aynı zamanda Almanya’da (Eisenach fabrikası) üretilen, segmentindeki tek otomobil.

 

Opel Haberler – Ampera’nın başarılar dizisi: Elektrikli otomobil kategorisinde ardı ardına alınan üçüncü ödül

Opel Ampera: İstediğiniz yere istediğiniz zaman gidebilmenizi sağlayan tek elektrikli otomobil

Opel Ampera, Almanya ve tüm Avrupa çapında şimdiye kadar en çok satan elektrikli otomobil. “2012 Yılın Otomobili”nde 16 kWs’lik lityum-iyon batarya, 111 kW/150 HP’lik elektrik motora güç veriyor. Sürüş tarzı ve yol koşullarına bağlı olarak 40-80 kilometre arası bir mesafe tümüyle batarya gücüyle, sıfır emisyon ile katedilebiliyor. Ampera’nın tekerlekleri sürekli elektrikten güç alıyor. Batarya düşük şarj seviyesine yaklaştığında devreye giren genişletilmiş menzil modunda 63 kW/86 HP’lik 1.4 litre benzinli motor çalışmaya başlayarak elektrikli sürüş ünitesine güç sağlıyor. Menzil genişletici, 500 kilometrelik bir fazladan menzil vererek bataryanın tekrar şarj edilmesi gereksinimini ortadan kaldırıyor.