Opel Mokka’ya Euro NCAP’ten Tam Not

27.Kas.2012

  • Yeni SUV ile karşılanan en yüksek güvenlik standartları
  • Güvenlik asistanları bölümünde %100 başarı yakalayan nadir otomobillerden olma gururu
  • Mükemmel çocuk koruması
Opel Haberler – Yeni Opel Mokka, Avrupa’lı bağımsız tüketici kurumu Euro NCAP (Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı)’ten 5 yıldız aldı. Bununla birlikte bir diğer Opel otomobili, Euro NCAP’ten tam not almış oldu. Opel Mokka, Euro NCAP tarafından test edilen 5 farklı güvenlik kategorisinde de etkileyici sonuçlar elde etti.

Rüsselsheim. Yeni Opel Mokka, Avrupa’lı bağımsız tüketici kurumu Euro NCAP (Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı)’ten 5 yıldız aldı. Bununla birlikte bir diğer Opel otomobili, Euro NCAP’ten tam not almış oldu. Yetişkin koruması, çocuk koruması, yaya koruması ve güvenlik asistanları kategorisinde elde edilen sonuçlar toplandığında Yeni Opel Mokka, test edilen modeller arasında en yüksek sonucu elde eden otomobil oldu. Ampera, Astra, Corsa, Insignia, Meriva ve Zafira’dan sonra Mokka da Euro NCAP programından 5 yıldız kazanan modeller arasına katıldı.

 

Opel Mühendislik Başkan Yardımcısı Michael F. Ableson bu başarıyı şu sözleriyle yorumladı: “Müşterilerimize en yüksek güvenlik standartlarına sahip bir otomobil sunmak Opel’in geleneğidir. Mokka ile güvenlik teknolojisindeki öncü rolümüzü etkileyici bir şekilde güçlendiriyoruz. Her zaman olduğu gibi Opel, daha geniş segmentteki bir müşteri kitlesine son teknoloji ürünü sistemler sunuyor.”

Yeni Opel Mokka, Avrupa’lı bağımsız tüketici kurumu Euro NCAP (Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı)’ten 5 yıldız aldı. Bununla birlikte bir diğer Opel otomobili, Euro NCAP’ten tam not almış oldu. Ampera, Astra, Corsa, Insignia, Meriva ve Zafira’dan sonra Mokka da Euro NCAP programından 5 yıldız kazanan modeller arasına katıldı.

Sınıfının en iyisi: Detaylı Euro NCAP sonuçları

Opel Mokka, Euro NCAP tarafından test edilen 5 farklı güvenlik kategorisinde de etkileyici sonuçlar elde etti. Güvenlik asistanları kategorisinde maksimum puan, yani %100 başarı elde eden birkaç otomobilden biri olan Opel Mokka, Avrupa pazarında bu başarıyı yakalayan güçlü bir oyuncu. Euro NCAP, Mokka’nın Gelişmiş Elektronik Stabilite Programı Plus’ın işleyişine, emniyet kemeri uyarı sistemlerine ve hız sınırlayıcı asistanına tam puan verdi. Tüm bu özellikler Mokka’da standart olarak sunuluyor.

 

Yetişkin koruma kategorisinde Mokka, %96’lık bir başarı elde etti. Bu olağanüstü sonuç, ön, yan kafa ve yan gövde hava yastıkları, aktif gergili emniyet kemerleriyle kazanıldı. Ön koltuklardaki aktif koltuk kafalıkları, arkadan çarpma esnasında kamçı etkisini azaltarak boyun ve boyun bölgesindeki yaralanmalara karşı koruma sağlıyor. Ek olarak Opel Mokka, önden çarpışmalarda ayak bölgesini koruyan Katlanabilir Pedal Sistemi sunuyor.

 

Çocuk koruma kategorisinde Euro NCAP şu açıklamayı yaptı: “Dinamikler testinde 3 yaşındaki çocuk kuklası, maksimum puan elde etti.” Kategorisinde bu yüksek puan, arka yan koltuklarda standart olan ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı ve üstten sabitleme noktalarının standart olarak sunulmasıyla elde edildi.

 

Yaya güvenliği kategorisinde Mokka’nın tampon bölgesi maksimum puan elde etti. Euro NCAP bu başarıyı şu şekilde açıkladı: “Yayaların bacak bölgeleri için iyi bir koruma sağlıyor.”

Yeni Opel Mokka, Avrupa’lı bağımsız tüketici kurumu Euro NCAP (Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı)’ten 5 yıldız aldı. Bununla birlikte bir diğer Opel otomobili, Euro NCAP’ten tam not almış oldu. Ampera, Astra, Corsa, Insignia, Meriva ve Zafira’dan sonra Mokka da Euro NCAP programından 5 yıldız kazanan modeller arasına katıldı.

Aktif güvenlik alanında ise Euro NCAP’in gereksinimlerinin de ötesine geçen Mokka pek çok güvenlik asistanı özelliği sunuyor. Ön Çarpışma İkazı, Takip Mesafesi Göstergesi, Şerit İhlali Uyarı Sistemi ve Trafik İşareti Tespit Sistemi gibi dahili sistemler bulunan ikinci nesil Opel Eye ön kamera sistemi, sürücüye yardımcı olarak olası kazaların önüne geçilmesine yardımcı olan teknolojiler Mokka’da sunuluyor. Ek olarak, geri görüş kamerası ve Geliştirilmiş Sürüşe Duyarlı Ön Farlar (AFL+), Opel Mokka’nın güvenlik standartlarını daha da ileri taşıyor.

 

Haziran’daki lansmanından itibaren tümüyle yeni Opel Mokka, basın ve müşterilerden oldukça olumlu yorumlar alıyor. Bu başarı, satışlar başladığı andan itibaren 50.000’den fazla sipariş alınmasında görülebiliyor. Mokka ile Opel, hızla büyüme kaydeden SUV-B segmentine hızlı bir giriş yapan ilk Alman otomobil üreticisi. Mokka, segmentine dahili FlexFix bisiklet taşıyıcı ve ergonomik spor koltuklar gibi özellikler getiren ilk otomobil.