2012 Altın Direksiyon Ödülü Zafira Tourer’ın

07.Kas.2012

  • “Yollardaki Lounge konforu”, popüler van segmentinde okurların ilk tercihi oldu
Opel Haberler – Başarı serisi devam ediyor. 1999 ve 2005 yılında Zafira modelleriyle bu ödülü kazanan Opel, Zafira Tourer ile bu serisini devam ettiriyor

Rüsselsheim/Berlin. Van kategorisindeki 6 katılımcı arasından birinci gelen Zafira Tourer, 2012 Altın Direksiyon Ödülü’ne layık görüldü. Bu önemli ödül, uzun bir başarı serisinin en yeni üyesi. 1999 ve 2005 yılında bu ödülü önceki Zafira modelleriyle kazanan Opel, 37. kez verilen bu ödülü 15. kez evine götürdü. Zafira Tourer, 2012 Yılın Otomobili Opel Ampera’nın da içinde bulunduğu 2012 yılının ödüllerini tamamlıyor.

 

Alman “Auto Bild”, “Bild am Sonntag” ve 26 farklı Avrupa otomotiv dergisi, bu ödülü her yıl veriyor. 44 farklı model, 6 farklı kategoride birbiriyle yarışıyor. Uzmanlar yerine okurlar karar vererek van ve convertible/coupé otomobillerin bu ödülü kazanmasına olanak tanınıyor. Bu bağlamda “Altın Direksiyon Ödülü”, müşterilerin Opel’in bu monocab’ine ne kadar çok değer verdiğini gösteriyor.

Opel Haberler – 2012 Altın Direksiyon Ödülü: İşlevsellik, Konfor ve Premium Kalitenin Mükemmel Birleşimi Opel Zafira Tourer

Opel Yönetim Kurulu Başkanı ve GM Başkan Yardımcısı Steve Girsky, bu ödülle ilgili şunları söyledi: “Bu kategoride bir ödül aldığımız için büyük mutluluk duyuyoruz. Çoğu müşterilerden oluşan okurların Zafira Tourer’ı seçmesi, onların beklentilerini karşılayan bir otomobil olduğunu gösteriyor. Berlin’deki ödül takdim seremonisinde konuşan Girsky, şunları ekledi: “Konseptimiz son derece iyi bir şekilde işliyor. Günlük kullanım için mükemmel bir esnekliğe sahip yollardaki Lounge konforu. 2010 yılında Altın Direksiyon Ödülü’nü Meriva ile kazanmıştık. 2012’de de bu ödülü almak, aile dostu ürünlerimizle de başarıyı yakalayabileceğimizin en güzel örneği.”

 

Opel Zafira Tourer, işlevsellik, konfor ve premium kalitenin mükemmel bir birleşimi. Tümüyle yeniden tasarlanan Flex7 oturma sistemi ile Zafira Tourer, iç tasarım esnekliği ve ortamında yeni standartlar belirliyor. Opel Eye ön kamera sistemi, Adaptif Hız Sabitleyici, Çarpışma Önleyici Frenleme (CIB), Takip Mesafesi Göstergesi (FDI) ve Ön Çarpışma İkazı (FCA) gibi sürüş asistanı sistemler sürücüye destek olmakla birlikte güvenliği artırıyor.