Açığa Çıktı: Yeni Opel Cascada

05.Eyl.2012

  • Saf açık hava tutkusu için yüksek kaliteli soft top tavan
  • Şık orta boyutlu, 4.7 metrelik 4 kişilik convertible
Opel Haberler - Açığa Çıktı: Yeni Opel Cascada - Açık

Artık resmi olarak duyuruldu: Opel’in yeni Cabrio’sunun adı Cascada. İspanyolca’da şelale anlamına gelen Cascada kelimesi, Opel’in geleneksel A ile biten model ismini devam ettiriyor. Ayrıca açık hava sürüşünde ritmik, dinamik ve akıcı bir şıklığa ek olarak güzellik, canlılık ve keyif taşıyor.

 

Kusursuz dengede oranlara sahip ve uzatılmış görünen silüeti ile kaslı ve heykelsi Yeni Opel Cascada, zarif ve şık bir görünüme sahip. Yüksek kaliteli soft top tavanı, aracın şıklığının ve inceliğinin altını çiziyor. Rafine zevklere ve yüksek beklentilere sahip müşterileri hedefliyor. Bu insanlar, tavan indirilmiş halde açık havanın keyfini sürmeyi çok seviyor.

Opel Haberler - Açığa Çıktı: Yeni Opel Cascada - Kapalı

Opel’in 4.7 metrelik şık ve uzun gövdesi ile dört koltuklu cabrio’su, orta boyutlu convertible segmentinde çok iddiali bir rakip. Bu bağlamda Cascada, son yirmi yılın kompakt convertible sedanlarından ziyade, “Kapitän” ve “Rekord” gibi 50’lerin ve 60’ların prestijli ve klasik convertible modelleriyle daha fazla yakınlık gösteriyor.

 

Sayısız premium özellik ve teknolojiler, Yeni Opel Cascada’da bulunan yüksek standarda sahip işçiliğin altını çiziyor. Tek bir tuşa dokunuşla yüksek kaliteli kumaş tavan, araç 50 km/s hızla seyir halinde bile olsa pürüzsüz ve çabuk bir şekilde açılıp kapanabiliyor.

 

Cascada, Mokka ve ADAM’dan sonra Opel’in bu yıl tanıttığı üçüncü yeni modeli. Sub-compact SUV’si, moda ikonu küçük şehirli otomobili ve orta boylu convertible’ı ile üç yeni segmente sadece birkaç ay içinde katılarak ürün gamını geliştiren bir marka olduğumuzun kanıtı.

 

Yeni Opel Cascada’nın satışları, 2013’ün başında başlayacak. Söylemlerin aksine Cascada, Paris “Mondial de l´Automobile’’de görücüye çıkmayacak. Paris’te Yeni Opel ADAM görücüye çıkıyor.