İlk Opel ADAM üretim bandından indi

10.Oca.2013

  • Almanya’da üretilen, segmentinin tek otomobili
  • Thuringia fabrikasında esnek üretim ve en yüksek üretim kalitesi
  • 190 milyon euroluk toplam yatırım
  • 19 Ocak’taki resmi prömiyerinden önce alınan 16.000’i aşan sipariş sayısı
  • Dış tasarımda 61.000, iç tasarımda ise 82.000 farklı kombinasyonu aşan rakamlarıyla kişiselleştirme şampiyonu
  • Yakın zaman zarfında gelecek, iPhone’lar için Siri Eyes Free Mode desteği
Opel Haberler - İlk Opel ADAM üretim bandından indi

Eisenach/Rüsselsheim. Opel, Eisenach’taki fabrikasında, yeni şık ve şehirli otomobili ilk ADAM’ı üretim bandından resmi olarak indirmenin gururunu yaşıyor. ADAM’ın bu gururunu pek çok özel konuk birlikte yaşadı. Opel Yönetim Kurulu Başkanı, GM Başkan Yardımcısı ve GM Avrupa Başkanı Steve Girsky, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu hem Eisenach hem de bütün Opel için çok önemli bir an. ADAM çok güçlü, yeniliklerle dolu ve çok yönlü. Bu yüzden de Opel’i yeni bir döneme taşıyan öncü bir ruha sahip.”

Opel Haberler – ADAM ve Ariane Friedrich

Opel Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Thomas Sedran ve Thuringia’nın Ekonomi Bakanı Matthias Machnig, ADAM’ın Opel’in Almanya’da sadece geliştirdiği değil, aynı zamanda ürettiği şehir otomobili olduğunu dile getirdi. Dr. Thomas Sedran, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “ADAM, hem Eisenach’taki fabrikamız için hem de tüm Almanya için bir bağlılık işareti. Kişiselleştirmedeki üstün imkanları ile ADAM planlama, lojistik ve üretimde bize büyük zorluklar getiriyor. Ancak, Eisenach’taki ve bu otomobil için çalışan tüm Opel’deki başarılı ekiplerimiz sayesinde bugünü başarıyla kutluyoruz.”

 

Yüksek atlama sporcusu Ariane Friedrich de bu başarıyı kutlayanlar arasındaydı. 2009 Avrupa Kapalı Salon Atletizm Şampiyonu ve pek çok kere Almanya şampiyonu olan Ariane Friedrich, bu anı daha da özel kılan doğumgününde, Opel Yönetim Kurulu Başkanı Steve Girsky ile birlikte üretim bandından inen ilk ADAM’ı kullanma onuruna erişti.

Esnek ve modern üretim tesistlerine 190 milyon euroluk yatırımlar

Opel Haberler – ADAM’ı üretmenin anahtar olmazsa olmazı esneklik

Yeni Opel ADAM’ı üretmenin anahtar olmazsa olmazı, esneklik. Nihayetinde, farklı renkler, farklı jantlar, tavan seçenekleri gibi geniş yelpaze seçeneklerin bulunduğu, dışta 61.000, içte ise neredeyse 82.000’den fazla kombinasyon sunan sınıfında başka bir otomobil yok. Dr. Thomas Sedran konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bugün ADAM siparişi veren birinin aynı bir otomobili görmeyeceğinden adımız gibi eminiz. Neredeyse her ADAM benzersiz olacak. İşte burada oluşturduğumuz çeşitlilik de aynen bunu yansıtıyor.” Eisenach fabrikasında Corsa’ya ek olarak ADAM’ın üretilebilmesi için Opel, yaklaşık 190 milyon euroluk yatırım yaptı.

Opel Haberler – ADAM: “Almanya’da üretildi”

2012 sonbaharında Paris Uluslararası Otomobil Fuarı’nda gözler önüne serildiği günden itibaren olumlu tepkiler alan ADAM, Türkiye’de Mart ayında bayi showroomlarında yerini alacak. Tüm Avrupa’da alınan sipariş sayısı çoktan 16.000’i aştı.

Uygun maliyetli yenilikler serisi

Opel Haberler – ADAM Eisenach ve Thuringia’nın sadece bir sembolü değil, tüm şirketin bir sembolü

Fabrika Müdürü Stefan Fesser şöyle diyor: “ADAM, sadece Eisenach ve Thuringia’nın bir sembolü değil, tüm Opel’in sembolü. Günümüzde, 150 yıllık tarihinde en çekici model yelpazesine sahip ve ADAM burada çok önemli bir rol oynuyor.” Otomobildeki akıllı ve uygun maliyetli teknolojilerin altını özellikle çizdi. IntelliLink müzik ve bilgi sistemi, hem iOS hem de Android işletim sistemli akıllı telefonları aracınızla eşleştirerek ADAM’ı en iyi bağlantıya sahip şehir otomobili yapıyor. ADAM, kısa bir zaman içinde Siri Eyes Free modunu da destekliyor olacak. Bu yaşam tarzınızı yansıtan otomobil ayrıca, sadece üst segment otomobillerde görülebilen teknolojilerin mükemmel bir dizisini sunuyor. Örnek olarak, segmentinde eşi benzeri olmayan otomatik Park Pilotu, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Opel’e özgü FlexFix Entegre Bisiklet Taşıyıcı Sistem bulunuyor.

Opel Haberler – Bir Sonraki Lansman: Yeni Opel Cascada

Opel’in multimilyar euroluk model atağı devam ediyor. Bir sonraki lansman modeli şık Cascada tüm hızıyla hazırlıklarını sürdürüyor. Yılın ikinci çeyreğinde showroomlarda olması planlanıyor. 2012-2016 yılları arasında Opel, 23 yeni otomobil ve 13 yeni motoru pazara tanıtacak.