Cascada üretimi resmi olarak başladı: Gliwice’teki zarafet

27.Şub.2013

  • Banttan inen ilk Cascada’yı Yönetim Kurulu Başkanı Steve Girsky test etti
  • Polonya Başbakan Yardımcısı Janusz Piechocinski’nin de dahil olduğu pek çok VIP konuğun katılımı
  • Modern üretim tesisleri, motive bir ekip ve en yüksek kalite standartları
  • Pek çok premium ekstra sunan orta boyutlu şık convertible

 

Opel Haberler - Gliwice Polonya’daki Opel fabrikası için büyük bir gün. İlk orta boyutlu şık convertible Opel Cascada, üretim bandından indi.

Gliwice/Rüsselsheim. Gliwice Polonya’daki Opel fabrikası için büyük bir gün. İlk orta boyutlu şık convertible Opel Cascada, üretim bandından indi. Bu ilk model Mineral Beyaz renginde ve 1.6 turbo benzinli motora sahip. Bu yeni otomobil, Mart ayının başlarında Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

 

Üretimin resmi olarak başlamasını kutlamak için pek çok özel konuk bir araya geldi. Opel Yönetim Kurulu Başkanı, GM Başkan Yardımcısı ve GM Avrupa Başkanı Steve Girsky, şunları söyledi: “Bugün, sadece Gliwice fabrikası için değil, aynı zamanda Opel için de çok özel bir gün. Ürün atağımızda Cascada, büyük bir rol oynuyor. ADAM ve Mokka’yı takiben Cascada da daha önce bulunmadığımız segmentlerde adım atıp yeni müşterilere ulaşmamızda büyük bir öneme sahip.”

 

Opel Haberler - Gliwice Polonya’daki Opel fabrikası için büyük bir gün. İlk orta boyutlu şık convertible Opel Cascada, Opel Yönetim Kurulu Başkanı, GM Başkan Yardımcısı ve GM Avrupa Başkanı Steve Girsky’nin eşliğinde üretim bandından indi. Girsky, onur konuğu Polonya Başbakan Yardımcısı Janusz Piechocinski’yi karşıladı.

Girsky, onur konuğu Polonya Başbakan Yardımcısı Janusz Piechocinski’yi karşıladı. Piechocinski konuyla ilgili şunları söyledi: “Gliwice, Yukarı Silesia sanayi bölgesinde zengin bir geleneği olan bir şehir. Yine burada başka bir Opel modelinin üretilecek olması, fabrikanın ve bu bölgenin ne kadar kaliteli bir iş çıkardığının en güzel kanıtı.”

 

1996’da temelleri atıldığından beri Gliwice fabrikası GM üretimlerinde anahtar rol oynuyor. Cascada, Polonya’daki ekibin yüksek kaliteli tesislerde ürettiği altıncı Opel modeli. Fabrika Müdürü Andrzej Korpak, bunu şu sözleriyle destekledi: “Opel tarafından geliştirilen ilk convertible otomobili üretme fırsatının bize verilmesinden gurur duyuyoruz. Son derece motive bir ekiple büyük başarılara imza attık ve buna devam ediyoruz.”

 

Opel Haberler - Gliwice Polonya’daki Opel fabrikası için büyük bir gün.

Zarafet ve gelenek

En modern teknoloji ve canlı bir görünüşe sahip Cascada ile Opel, orta boyutlu convertible segmentine geri dönüş yapıyor. Şık Opel Cascada, 50’lerin ve 60’ların klasik cabrio otomobillerin zamana karşı koyan geleneğini taşıyor. Opel tarafından yaratılıp üretilen ilk convertible otomobil Cascada, saf, katıksız bir sürüş keyfi sunan köklere dönüş sunuyor.

 

Cascada, yüksek kaliteli bir kumaş tavana ve uzun bir silüete sahip üst sınıf bir dört kişilik otomobil. Opel’in ürün yelpazesinin en üstüne oturan Cascada sadece boyutuyla değil, sunduğu premium teknolojiler ve çekiciliğiyle orta boylu bir convertible.

 

Opel Haberler – Polonya’da Gliwice fabrikasında Cascada üretimi.

Geniş seçenekler ile kişiselleştirme

Lansmanıyla birlikte 10 farklı gövde rengi, 3 farklı tavan rengi sunuluyor. Ek olarak ebatları 19”-20” arası değişen farklı tasarımlarda jantlar bulunuyor. İçeride ise Cascada, en üst seviye kaliteye sahip, ona sıradışı bir zarafet ve lüks duygusu katan deri döşeme ile öne çıkıyor. Cascada sahipleri, Dijital Ses Yayını ve cep telefonuyla entegre olabilen, dahili hafızasında navigasyon harita bilgisini saklayan müzik ve bilgi sistemi seçeneği NAVI 600’ü de tercih edebiliyor.

 

En yüksek güvenlik ve sürüş keyfi seviyeleri, FlexRide, Opel Eye, AGR onaylı koltuklar gibi sürüş asistanı sistemler, koruma ve konfor sistemleri ile sağlanıyor. Elektrikli koltuk ayarı, ısıtma ve soğutma, direksiyon ısıtması gibi ekstra konfor unsurları da sunulabiliyor.

 

 

Opel Haberler – Yeni Opel Cascada – Gliwice’teki zarafet

Cascada’nın motor seçenekleri arasında öne çıkan nokta ise 1.6 SIDI Turbo ECOTEC benzinli motor. Bu doğrudan enjeksiyonlu güç ünitesi, 2013’ün başında görücüye çıkacak tümüyle yeni bir motor neslinin başlangıcı ve pürüzsüz bir sürüşün yanında olağanüstü tork değeri ve mükemmel yakıt ekonomisi sunuyor. 125 kW/170 HP güce sahip, 1650-3200 devir arasında 280 Nm’lik tork değeri veren motor 6 ileri otomatik şanzıman ile birlikte sunulacak. Düşük sürtünmeli 6 ileri otomatik şanzıman, Cascada’da Active Select özelliğiyle sunularak daha sportif bir sürüşte sürücüye istediği zaman vites değiştirme imkanı veriyor.

 

Cascada, Opel’in milyar euroluk, 2012-2016 yılları arasında 23 yeni model ve 13 yeni motor ürün atağının bir parçası. Bu şık convertible otomobil, 7-17 Mart 2013 tarihleri arasında 83. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda meraklı gözler önüne serilecek. Cascada’nın Haziran başında Türkiye’deki showroomlara girmesi planlanıyor.