2013 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda 4 Dünya Prömiyeri

17.Şub.2013

  • Şık ve orta boyutlu convertible otomobil Cascada
  • En kişisel haliyle özgürlüğü yansıtan ADAM ROCKS konsepti
  • Bu yıl uluslararası rallide boy gösterecek ADAM R2 konsepti
  • Zafira Tourer ile başlayacak en temiz 1.6 lt. turbo dizel motor
  • IntelliLink ve Siri Eyes Free ses tanımayla en iyi bağlantıya sahip şehir otomobili ADAM

 

Opel Haberler – Cenevre Uluslararası Otomobil Fuar’ında 5 Mart 2013 (Saat 09:00, Geneva Palexpo, Salon 2, Stand No 2231) tarihinde yapılacak basın konferansında Opel, orta boyutlu yeni convertible otomobili Cascada’yı tanıtacak.

Cenevre/Rüsselsheim. 2013 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Opel, 4 dünya prömiyerine sahiplik yapıyor. Orta boyutlu convertible otomobili Cascada, şehirli crossover konsept modeli ADAM ROCKS, Rallye konsepti ADAM R2 ve Zafira Tourer 1.6 CDTI, 5 Mart’ta, saat 09.00’da, Geneva Palexpo, 2 numaralı salonda 2231 numaralı standda tanıtılacak.

 

Dört koltuklu convertible modeli şık Cascada ile Opel, müşterilere çok daha yüksek fiyatlarla satılan diğer markalar yerine, çekici ve makul fiyatlı bir alternatif sunuyor. Kaslı oranları ve açık hava duygusuyla crossover konsept modeli ADAM ROCKS, tümüyle benzersiz ve daha da kişisel bir otomobil oluşturma yolunda ne tür adımların atılabileceğine en güzel bir örnek teşkil ederken ADAM R2 modeli, müşteri odaklı uluslararası rallide boy gösterecek. Kapsamlı gelişmelerde anahtar rol oynayan bir diğer özellik ise orta boyutlu yeni dizel motor ailesinin lansmanı. Yeni nesil 1.6 CDTI ECOTEC, kompakt Zafira Tourer ile Cenevre’de ilk kez görücüye çıkıyor. Şehirli ve neredeyse sınırsız kişiselleştirme imkanı sunan yaşam tarzı odaklı ADAM, Opel’in kişiselleştirme şampiyonu ve en iyi bağlantıya sahip otomobili. Daha lansmanı başlamadan bir dünya sansasyon yaratmayı başaran ADAM, teknolojik avantajını IntelliLink sistemiyle geliştirmeye devam ederken daha fazla dikkat çekmek için Cenevre’ye gidiyor.

 

Opel Haberler – Cenevre Uluslararası Otomobil Fuar’ında 5 Mart 2013 (Saat 09:00, Geneva Palexpo, Salon 2, Stand No 2231) tarihinde yapılacak basın konferansında Opel, orta boyutlu yeni convertible otomobili Cascada’yı tanıtacak.

Dünya Prömiyeri: Yeni Opel Cascada – Opel’in geçmişinden izler taşıyan convertible otomobili

Yeni Opel Cascada, uzun siluete ve gelişmiş, yüksek kaliteli kumaş tavana sahip bir dört kişilik convertible otomobil. Opel’in ürün gamında en üste konumlandırılan Cascada, sadece 4.7 metrelik uzunluğuyla değil aynı zamanda cazibesi, premium teknolojileri ve sunduğu özellikleriyle de ayrılan bir otomobil.

 

Sert bir gövdesi, gelişmiş HiPerStrut ön süspansiyonu ve adaptif FlexRide sürüşe duyarlı şasi sistemiyle keskin bir sürüş deneyimi sunuyor. Premium kaliteye sahip bir kumaş tavanıyla yolcular, açık hava sürüşünün keyfini çıkarabiliyor. Tavan, araç 50 km/saat hızla seyir halinde olsa bile 17 saniyede açılıp 19 saniyede kapanabiliyor.

 

Tavan kapalıyken 380 litrelik olağanüstü bagaj hacmiyle her hava koşulunda kullanıma uygun bu convertible otomobil, günlük kullanım için mükemmel. Bagaj hacmini artırmak istediğinizde arka koltukları 50:50 oranında otomatik katlayan elektrikli FlexFold Koltuk Katlama Sistemi bulunuyor. Benzer bir özellik, hardtop otomobillerde sunulamıyor.

 

Elektrikli emniyet kemeri uzantıları, premium Nappa deri döşeme, ısıtmalı/soğutmalı ergonomik koltuklar ve güvenlik sistemleri dizisi, iç tasarımı ve konforu geliştirirken daha rahat bir sürüş için daha güvenli bir ortam yaratıyor. Yeni Opel Cascada’nın Türkiye’de showroomlara Mayıs sonunda girmesi planlanıyor.

 

Opel Haberler – Cenevre Uluslararası Otomobil Fuar’ında 5 Mart 2013 (Saat 09:00, Geneva Palexpo, Salon 2, Stand No 2231) tarihinde yapılacak basın konferansında Opel, şehirli crossover konsept modeli ADAM ROCKS’ı tanıtacak.

Dünya prömiyeri: ADAM ROCKS Konsept – En kişisel haliyle özgürlük

Yaşam tarzınızı yansıtan Yeni Opel ADAM, tam bir kişiselleştirme şampiyonu ve pazardaki en çok bağlantıya sahip otomobil. Ancak bu Opel için yeterli değil. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Opel, ADAM’ın kişiselleştirme imkanlarının nasıl daha da geliştirilebileceğini gösteren şehirli mini-crossover konsept çalışması olan ADAM ROCKS modelini sergileyecek. Yeni 3 kapılı gövde tipi, 3.7 metrelik uzunluğu, kaslı oranları, güçlü tasarımı ve açık hava keyfi ile ADAM ROCKS, pazarda yeni bir segmentin açılışına bir teklif bile olabilir.

 

ADAM’ın kişiselleştirme imkanlarının nasıl daha da ileri taşınabileceğini gösteren bu ROCKS Konsept modeli, kişisel özgürlüğünü onlara ‘tanımlanan yolların dışında’ arayanlar için tasarlandı. Parkour olarak tabir edilen şehirli sporculardan esinlenildiği için daha uzun ve daha geniş bir duruşa sahip. Aynı zamanda görünüş olarak çok daha agresif ve daha kompakt.

 

ADAM ROCKS Konsept modelinin yarattığı özel kişisel özgürlük duygusu, cabrio görünümü ve kumaş tavanıyla daha da vurgulanıyor. Kumaş, bütün tavan boyunca C sütununa kadar katlanarak kusursuz bir gökyüzüne erişim sunuyor. Tavanın asıl özelliği ise akıllı olması. IntelliLink ekranında gösterilen özel bir hava durumu uygulaması, hava koşullarını sürekli gözlemleyerek gerektiğinde tavanı otomatik olarak kapatıyor. ADAM ROCKS Concept, Cenevre’yi sallamaya geliyor.

 

Opel Haberler – Cenevre Uluslararası Otomobil Fuar’ında 5 Mart 2013 (Saat 09:00, Geneva Palexpo, Salon 2, Stand No 2231) tarihinde yapılacak basın konferansında Opel, rallye konsepti ADAM R2’yi tanıtacak.

Dünya prömiyeri: ADAM Rallye R2 – ADAM ZİNCİRLERİNİ KIRDI

Kasım 2012’de ADAM “Cup” ile Opel motorsporlarına geri döndüğünü açıklamıştı. FIA R2 standartlarını temel alan bu model, yeni tanıtılan ve neredeyse sınırsız kişiselleştirme imkanı sunan ADAM’ın ralli versiyonu ve Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. Son geliştirme ve onay süreçlerinin 2013 yılında tamamlanması planlanıyor.

 

Şık, klas ve göze çarpan ADAM, R2 ralli versiyonu ile de aynı şekilde dikkat çekiyor. Opel OPC ürünleri kullanılan özel gövde parçaları, kaput ve bagajda kolay açma halkaları, önde ve arkada özel koruyucu bölmeler, bu asfalt ve toprak uzmanının sportif formatını öne çıkarıyor. Benzersiz hücresi ise son teknoloji ile donatıldı.

 

ADAM R2, rekabetçi konfigürasyonunda 190 Nm tork ve 185 HP güç sunan, değişken kam mili zamanlamasına sahip 1.6 litre ECOTEC 16V motordan güç alıyor. Güç aktarımı ise Sadev sıralı 5 vitesli şanzıman ve çoklu disk kilidine sahip kilitli diferansiyel ile sağlanıyor. Asfalt ve toprak ayarlara sahip şasi kurulumu, maksimum çekiş ve dinamik yol tutuşu garanti ediyor. Frenleme performansı ise “Fly-off” diye tabir edilen büyük hidrolik el freni kolu, 4 pistonlu Brembo ön kaliperler ve arkada fren basıncı regülatörleriyle sağlanıyor.

 

R2’nin kabininde profesyonel bir yarış aracının tüm donanımları ve dünya motorsporları denetleme kurumu olan FIA tarafından bu sene zorunlu kılınan donanımlar bulunuyor. Bunlar arasında dahili güvenlik yapısı, SPARCO Competition yarış koltukları ve HANS sürücü güvenlik sistemi, LCD vites göstergesi, kontrol ışığı ve MONIT yol bilgisayarına sahip bir kokpit, merkezi bir kontrol paneli, harita okumaya yardımcı bir lamba ve elektrikli bir yangın söndürücü bulunuyor. Onay süreci tamamlandığı andan itibaren ADAM R2 ile Opel, Avrupa’daki tüm ulusal şampiyonluklara katılabilecek uluslararası müşteriler odaklı ralli için üst sınıf bir araç sunarak yeni motorsporları stratejisinde bir adım daha atıyor.

 

Opel Haberler - 17 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacak Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Opel, Zafira Tourer’daki tümüyle yeni 1.6 CDTI ECOTEC motorunu tanıtacak. Bu yeni motor, Opel’in tarihindeki en çevreci dizel motor olma özelliğini taşıyor. Opel’in “BlueInjection” SCR teknolojisine (Selective Catalytic Reduction – Seçici Katalitik İndirgeme) sahip bu motor, oldukça katı Euro 6 emisyon standartlarını karşılıyor. 1.6 CDTI ECOTEC motor, 100 kW/136 HP güç ve 320 Nm’lik tork değeriyle Zafira Tourer’da 4.1 l/100 km’lik olağanüstü verimlilikte bir yakıt tüketimi sunuyor ve km’deki CO2 salınımı ise sadece 109 gram.

Dünya prömiyeri: Yeni Opel Zafira Tourer 1.6 CDTI ECOTEC – En yüksek turbo dizel verimliliği

Opel, tarihindeki en çevreci dizel motoru 1.6 CDTI ECOTEC’i, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Zafira Tourer ile tanıtıyor. Opel’in “BlueInjection” SCR teknolojisine (Selective Catalytic Reduction – Seçici Katalitik İndirgeme) sahip bu motor, oldukça katı Euro 6 emisyon standartlarını karşılıyor.

 

1.6 CDTI ECOTEC motor, 100 kW/136 HP güç ve 320 Nm’lik tork değeriyle Zafira Tourer’da 4.1 l/100 km’lik olağanüstü verimlilikte bir yakıt tüketimi sunuyor ve km’deki CO2 salınımı ise sadece 109 gram. Kompakt monocab segmentinde başka hiçbir otomobil benzer seviyede bir yüksek tork, performans (193 km/saat azami hız) ve yakıt verimliliği sunmuyor. Opel’in son teknoloji ürünü 4 silindirli bu yeni dizel motoru yüksek güç ve tork değerleriyle sadece ölçüt oluşturmakla kalmıyor aynı zamanda son derece düşük gürültü, titreşim ve sertlik seviyeleri sunuyor. 1.6 litrelik yeni dizel motor ve yenilikçi motor kontrol ünitesi, Turin, Rüsselsheim ve Amerika’daki global ekip tarafından tamamen kurum içi olarak üretildi. Bu yaklaşım sayesinde daha tasarım aşamasının en başında kapsamlı bir sistem optimizasyonu mümkün kılındı.

 

Müzik ve Bilgi Sistemleri prömiyeri: ADAM IntelliLink – Siri Eyes Free sesli tanıma özelliği ile

Yaşam tarzınızı yansıtan Yeni Opel ADAM, tam bir kişiselleştirme şampiyonu ve pazardaki en çok bağlantıya sahip otomobil. IntelliLink müzik ve bilgi sistemi, hem iPhone’ların iOS işletim sistemi hem de Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlar ile uyumlu. iOS 6 işletim sistemine sahip iPhone’larda Siri Eyes Free sesli tanıma, TuneIn gibi global radyo programı uygulaması gibi özellikler ile ADAM, teknolojik liderliğini ek özellikler ile geliştirmeye devam ediyor.

 

Siri Eyes Free sesli tanıma ile sürüşler güvenli olduğu kadar konforlu. TuneIn ise 70.000 radyo istasyonu ve 2 milyondan fazla uluslararası radyo programını aracınıza getiriyor. Stitcher global podcast internet radyosu ve hem Batı hem de Doğu Avrupa için navigasyon desteği sunan BringGo navigasyon uygulaması gibi daha pek çok uygulama bulunuyor. Tüm uygulamalar, 7 inçlik yüksek çözünürlüklü renkli IntelliLink ekranına yansıtılıyor.