Genç, Güçlü ve Ödüllü: Opel ADAM “Red Dot Tasarım Ödülü” Sahibi

02.May.2013

  • Sıradışı, trend yaratan tasarımıyla tanınan şehir otomobili
  • Opel’deki “Red Dot” ödülleri dizisini devam ettiren yeni kişiselleştirme şampiyonu

 

Opel Haberler - Sıradışı görünüşü ve çarpıcı teknolojisiyle ADAM tüm otomotiv uzmanlarının ve müşterilerinin gönüllerinde en güzel yeri kazandı. Bunun en güzel kanıtı ise uluslararası uzmanlardan oluşan 37 kişilik bir jüri tarafından “Red Dot Tasarım Ödülü”ne layık görülmüş olması.

Rüsselsheim. Sıradışı görünüşü ve çarpıcı teknolojisiyle ADAM tüm otomotiv uzmanlarının ve müşterilerinin gönüllerinde en güzel yeri kazandı. Bunun en güzel kanıtı ise uluslararası uzmanlardan oluşan 37 kişilik bir jüri tarafından “Red Dot Tasarım Ödülü”ne layık görülmüş olması.

 

“Otomotiv ve Taşımacılık” kategorisinde “2013 Ürün Tasarımı” ödülünün sahibi olan ADAM, kıyasıya rekabetin arasında kendini seçtirmeyi başardı. 30.000’den fazla sipariş ile Opel’in bu yeni modeli, estetik şekli ve değiştirilebilir trendiyle uzmanların beğenisini kazandı. Opel Dış Tasarım Şefi Niels Loeb, bu ödül ile ilgili şunları söyledi: “Yeni yaşam tarzı otomobilimiz ile “Red Dot” ödülleri serisine bir yenisini daha eklemiş bulunuyoruz. Bu sayede yenilikçi gücümüze büyük bir vurgu yaptık. ADAM ile bir kez daha her binek araç segmentinde harika bir tasarıma sahip ve her zevke uyacak bir otomobil sunuyor olduğumuzun gururunu yaşıyoruz.”

 

Yeni ADAM, 2009’dan itibaren kazanılan Red Dot tasarım ödüllerinden 4.’sü olma özelliğini taşıyor. Insignia ile başlayan seri, Astra Sports Tourer ile devam etti. Bu başarı dizisini 2012 yılında Astra GTC coupé’nin Red Dot Tasarım Ödülü alması takip etti. Bu ödüller dizisi, Opel’in Insignia ile tanıtılan “Heykelsi tasarım, Alman mükemmeliyetçiliğiyle buluştu.” tasarım felsefesinin hem uzmanlar hem de müşteriler tarafından olumlu karşılanmasının bir diğer kanıtı.

 

Bu seneki Red Dot Tasarım Ödülü katılımcıları daha fazlaydı. 1865 firma ve 54 farklı ülkeden tasarımcılar, 19 kategoride toplamda 4662 ürün tanıttı. Ödül ise 1 Temmuz 2013’te, Essen’deki Aalto Theater’da, iş, politika ve medya alanında 1200’den fazla uluslararası katılımcı eşliğinde takdim edilecek. Red Dot Tasarım Ödülü’nün geçmişi 1955’e kadar uzanıyor ve dünyanın en büyük ve en prestijli tasarım ödüllerinden biri olarak biliniyor.

 

Opel Haberler | ADAM – Kişiselleştirme Şampiyonu ve En İyi Bağlantıya Sahip Şehir Otomobili

Kişiselleştirme Şampiyonu ve En İyi Bağlantıya Sahip Şehir Otomobili

Kişisel tasarım demek Opel ADAM demek. Sınıfında başka hiçbir otomobil 61.000’den fazla dış veya toplamda 82.000’den fazla tasarım seçeneği sunmuyor. 12 farklı gövde ve 3 farklı tavan rengine ek olarak 31 farklı jant tasarımı, renkli jant klipsleri, LED aydınlatmalı iç tavan gibi kişiselleştirme seçenekleri bulunuyor.

 

İçeride ise iPhone ve Android işletim sistemli akıllı telefonlar ile uyumlu müzik ve bilgi sistemi olan IntelliLink gibi yüksek teknolojiye sahip yenilikler bulunuyor. Bu sayede ADAM, en iyi bağlantıya sahip şehir otomobili olarak öne çıkıyor. iPhone’lar için SIRI Eyes Free ses tanıma özelliği bulunan ADAM, daha çok üst segmentte bulunan teknolojik özellikler dizisini beraberinde sunuyor. Bunlar arasında Gelişmiş Park Pilotu, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve FlexFix Entegre Bisiklet Taşıyıcı Sistem gibi özellikler bulunuyor. Red Dot Tasarım Ödülüne ek olarak Yeni Opel ADAM, birkaç hafta önce konfor, tasarım, yüksek kalite ve yenilikleriyle uzmanlardan “Plus X” ödülünü kazandı.