Opel, “Yeşil Cehennem”e Geri Dönüyor

14.May.2013

  • B Motorsporları festivalinde Opel renkleri
  • 24 saatlik dayanıklılık yarışında 7 farklı Astra OPC Cup takımı
Opel Haberler - Nürburgring’de 17-20 Mayıs tarihleri arasında yapılacak 41. 24 saatlik yarışın mottosu “Opel geri döndü”. Ayrıca bu motorsporları festivalinde Opel renkleri dikkat çekecek. 200.000 kadar seyirci, aralarında tümüyle yeni Astra OPC Cup yarış otomobili ve kült statüsüne erişmiş tilki kuyruğuyla bilinen Manta’nın da aralarında bulunduğu 12 özel girişim  Opel otomobilini izleme fırsatı bulacak.

Rüsselsheim.  Nürburgring’de 17-20 Mayıs tarihleri arasında yapılacak 41. 24 saatlik yarışın mottosu “Opel geri döndü”. Ayrıca bu motorsporları festivalinde Opel renkleri dikkat çekecek. 200.000 kadar seyirci, aralarında tümüyle yeni Astra OPC Cup yarış otomobili ve kült statüsüne erişmiş tilki kuyruğuyla bilinen Manta’nın da aralarında bulunduğu 12 özel girişim Opel otomobilini izleme fırsatı bulacak.

 

Partneri olduğumuz Kissling Motorsport takımının Astra OPC yarış otomobillerinden biri, Opel’in beyaz ve sarı yarış renkleriyle yarışacak. Kokpit kamerası sayesinde yarışı televizyondan izleyenler doğrudan kokpit heyecanını yaşayabilecek. Astra OPC pilotu Alex Hofmann, yarışa dair canlı yorumda bulunacak. Bu tür yorumlamalar konusunda deneyime sahip eski MotoGP pilotu şunları söyledi: “Halka’da (Nürburgring 24S pisti) 24 saatlik yarış için Astra OPC’yi kullanmak için sabırsızlanıyorum. Mükemmel bir sürüşü var ve gerçekten çok hızlı. Tüm yarışseverlere kokpitteki yarış atmosferini en saf haliyle sunmak için elimden geleni yapacağım.”

Opel Haberler – Adam Opel AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Thomas Sedran: “Motorsporlarında başarılı geleneğimizi devam ettiriyoruz. Nürburgring’de bizim kadar heyecan duyan taraftara sahip başka bir marka yok. Performans ve kaliteye gösterdikleri özeniyle bu insanlar her şeyi kökünden itibaren yaşayan kimseler, aynı Opel gibi.”

110 numaralı Hofmann Astra, Opel bayileri, ortakları, çalışanları ve konuklarının toplanacağı, NGK virajına bakan çift katlı merkezde ortak ilgi noktası olacak. Yarışa dair sürekli bilgilerin de bulunduğu eğlence programına ek olarak eski DTM pilotu ve Le Mans kazananı Joachim Winkelhock, röportaj verip imzalı fotoğraf dağıtacak. Bir diğer öne çıkan özellik ise “Birinci sıra koltuklar” kampanyası. 24 saatlik yarış esnasında Opel panelvanları, “Yeşil Cehennem”in etrafında konuşlanan kamp alanlarındaki Opel severlerin yanlarına giderek 1000 adet katlanır Opel sandalyesini ücretsiz olarak dağıtacak.

 

“24 saatlik yarışa katılım göstermemiz gibi aktiviteler, marka profilimiz geliştirmek konusunda büyük rol oynuyor,” diyen Dr. Thomas Sedran, düşüncelerini şu sözleriyle destekledi: “Motorsporlarında başarılı bir geleneğimizi devam ettiriyoruz. Nürburgring’de bizim kadar heyecan duyan taraftara sahip başka bir marka yok. Performans ve kaliteye gösterdikleri özeniyle bu insanlar her şeyi kökünden itibaren yaşayan kimseler, aynı Opel gibi.”

Opel Haberler – Bu pist Opel’in evi. Nürburgring Nordschleife’ede Opel, amatör touring otomobil yarışlarında sayısız başarılara imza attı.

Toplamda 7 Astra OPC Cup takımı yarışıyor olacak. Nordschleife’de sıralanan sadık Opel severler 300 HP güce sahip Astra OPC’yi, efsanevi Manta B’yi destekledikleri gibi yürekten destekleyecekler.

 

Bu pist Opel’in evi. Nürburgring Nordschleife’de Opel, amatör touring otomobil yarışlarında sayısız başarılara imza attı. Profesyonel alanda ise Manuel Reuter tarafından uçurulan ve 1993 yılında hayranları tarafından bir ikona dönüşen Calibra V6, ilk önce DTM (German Touring Masters)’de ve sonrasında 1996’da ITC serilerinde başarılara imza attı. 1998’de DTM/ITC yerine geçen STW’da Vectra ile markalar şampiyonası ve Astra V8 Coupé ile 2003’te Nürburgring’deki 24 saatlik yarış gibi noktalar, Opel’in başarılı motorsporları geçmişini öne çıkarıyor.