Yeni ADAM iPad uygulaması

06.Haz.2013

  • ADAM&YOU: Çizgi roman grafiği ile keyifli bir 3D oyun
Opel Haberler – Opel ADAM iPad Uygulaması

Rüsselsheim.  Opel ADAM uygulaması, otomobil yaratma sürecini, eğlenceli bir oyun deneyimine dönüştürüyor. Ürün kişiselleştirme, günümüzde sektördeki en çok ilgi gören trendlerden biri. Gerçekten seçim yapabileceğiniz milyonlarca konfigürasyon bulunuyor. Bunlardan bazıları tipik pazarlama kampanyalarında sunulan standart opsiyonları fazlasıyla gölgede bırakıyor. Seçim, müşterilere kendi tercihlerini ifade etme özgürlüğü veriyor. Ancak bu süreç uzun ve bıktırıcı olabiliyor. ADAM’ı, segmentindeki en fazla kişiselleştirme imkanına sahip bir otomobil olarak gösterme zorluğunun üstesinden gelebilmek için Opel, müşterilere dinamik ve eğlenceli yol ile sürekli hayalini kurduğu otomobili yaratması için bir uygulama geliştirdi.


Başlangıç olarak kullanıcılar, Opel tarafından daha önceden kişiselleştirilmiş 50 otomobilden birini seçebiliyor ve sokaklarda bir test sürüşüne çıkabiliyor. Eğer bir otomobilde karar kılarsa o otomobili konfigüratör sayfasına götürebiliyor ve kendi otomobilini yaratmaya devam edebiliyor.


Uygulama sadece faydalı değil, aynı zamanda keyifli ve eğlenceli. Kullanıcıların ilgisini canlı tutan en önemli nokta ise bilgi veren çevrimiçi konfigüratör sistemini, etkileyici bir oyun deneyimi ile birleştirmek oldu. Opel ADAM uygulaması, olağanüstü iç ve dış tasarım oluşturması, havadan, gece modu, 360 görünüm gibi hem 2D hem de Unity 3D gibi render modlarının bir araya gelmesiyle sağlandı. Oyun aşamasında kullanıcılar, iPad’in hareket sensörünü kullanarak ADAM’a yön verebiliyor. Dinamik ve sizin kontrolünüzde olan bu deneyim, parlama, gece modunda ön ve arka far ışıkları, jant yansımaları ve turbo gibi gerçekçi detaylar ile geliştirildi. Daha da gelişmiş bir müşteri yolculuğu için uygulama retina taraması ve sürüş esnasında dinleyebileceğiniz müziği miksleme fırsatı veriyor. Uygulamada ayrıca sosyal medyada paylaşılabilmesi için gerekli paylaşma bölümleri de bulunuyor.


Opel ADAM uygulaması, onu milyonlarca mevcut opsiyon ve bir rüya otomobili arasındaki eksik halka olarak nitelendiren kullanıcılar tarafından oldukça olumlu yorumlar almaya devam ediyor. Apple AppStore’da iPad’ler için 30 farklı ülkede sunulan uygulamanın yakaladığı başarı, Opel ekibini, iPhone versiyonunu geliştirmek konusunda teşvik eden en büyük etmenlerden biri.