Opel ADAM, Yılın En İyi İç Tasarım Ödülü Sahibi

05.Haz.2013

  • “Automotive Interiors EXPO 2013 AWARD” ödüllerinde, seri üretim otomobil kategorisinde birincilik
Opel Haberler – Küçük bir otomobil için büyük bir onur – Stuttgart’ta yapılan “Automotive Interiors EXPO 2013” fuarında Opel ADAM, seri üretim bir otomobilde en iyi iç tasarım ödülüne layık görüldü

Stuttgart.  Küçük bir otomobil için büyük bir onur - Stuttgart’ta yapılan “Automotive Interiors EXPO 2013” fuarında Opel ADAM, seri üretim bir otomobilde en iyi iç tasarım ödülüne layık görüldü. İkon niteliğindeki bu şehir otomobili, Alfa 4C, Jaguar F-Type, Renault Clio ve Yeni Range Rover gibi güçlü rakipleri arasından birinci gelmeyi başardı. EXPO AWARD ödülü, otomobil iç donanımında konsept, malzeme, yüzey, kumaş ve bileşenlerin değerlendirildiği bir ödül olarak biliniyor. Dünya çapında tanınan otomotiv yazarları, kazananları yedi farklı kategoride seçiyor.

 

Opel ADAM’ın bu başarısından büyük mutluluk duyan İç Tasarım Direktörü Elizabeth Wetzel, konuyla ilgili şunları söyledi: “İç tasarımın kişiselleştirilebilmesi, ADAM’ın olağanüstü pek çok özelliğinden sadece biri. Yaşam tarzı odaklı küçükşehir otomobilimiz, sadece iç tasarımda yaklaşık 82.000 farklı kombinasyon sunuyor. Bu ödülün, tüm Opel tasarım ekibi için büyük mutluluk verici bir ödül olduğundan eminim.”

Opel Haberler - Küçük bir otomobil için büyük bir onur - Stuttgart’ta yapılan “Automotive Interiors EXPO 2013” fuarında Opel ADAM, seri üretim bir otomobilde en iyi iç tasarım ödülüne layık görüldü

Kökeninde GM tasarımcılarından oluşan bir ekip. Uzman jürinin kararı doğrultusunda, Elizabeth Wetzel, sektörde oldukça rağbet gören ve tanınan Yılın İç Tasarımcısı ödülüne layık görüldü.

 

Bu tasarım ödülü, Opel ADAM’ın çok dikkat çektiğini bir kez daha vurguluyor. 2013 Nisan’ında tanıtılan ADAM, aralarında “Red Dot Tasarım Ödülü” ve “Plus X Award”ın da bulunduğu 5 farklı ödül kazandı.