Opel Kendini Baştan Yarattı: GT Concept Modeline İlk Bakış

21.Oca.2016

  • Cenevre’de dünya prömiyeri: Konsept spor otomobilde Opel Experimental GT izleri
Opel Haberler – Bağlılık: Yeni GT Concept modelinin ortada GT logosuyla çift egzoz tasarımı, efsanevi 1965 Experimental GT modelini anımsatıyor.

Rüsselsheim. Kısa bir video ve yaklaşan bir dünya prömiyeri – Nefes kesen ve aynı zamanda sadelik yanlısı bir spor otomobil. Opel CEO’su Karl-Thomas Neumann geleceğin kapısını çok kısa bir süreliğine aralayarak şunları diyor: “Opel kendini baştan yarattı. Sırada ne olacağını kaçırmayın!” Opel GT Concept, tüm güzelliğiyle Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (3-13 Mart 2016) sergilenecek.

Opel Haberler – GT Concept Modeline İlk Bakış

Çift egzozun göründüğü video ve ilk fotoğraf, şirketin köklü geçmişindeki 2 avangart modeli, herhangi bir retro tasarım izi olmadan andırıyor. GT Concept’in kırmızı ön lastiği anlık görünse de Opel motorsikleti Motoclub 500’ü anımsatıyor. 1928 yılında kırmızı lastikleriyle çıktığında oldukça fütüristikti. GT logosunun bulunduğu çift egzoz borusu da bir tasarım ikonuna gönderme yapıyor: 1965 yılında Opel, Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda, avangart Experimental GT modelini görücüye çıkararak, bir konsept otomobil tasarlayan Avrupalı ilk otomobil üreticisi olmuştu. Experimental GT heykelsi bir tasarıma sahip, zamanına göre oldukça modern bir coupé’ydi. Sade ve minimalist olduğu kadar heyecan verici ve ödün vermeyen bir tasarıma sahipti. Aynı felsefe yeni GT Concept modelinin tasarımında büyük rol oynuyor.