Opel Koleksiyon Mağazası

Check out Opel Merchandising Collections and find perfect gifts for fans of all ages.

Opel Mağazasını Ziyaret Edin!

Opel, Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı'nda.

Bir dünya sahnesine ilk çıkış ve devrimci bir tasarım.

16.Eyl.2009

2009 Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı

Frankfurt Motor Show’da Opel yeni nesil Astra’yı ilk kez gösteriyor, devrimci elektrikli Ampera modeline bir göz atılmasına izin veriyor ve ekolojik kaslarını yakıt verimli yeni aktarma girişleri ile esnetiyor.


“Kendi vatanımız olan burada Frankfurt’taki motor şovda kendimizden emin olmak için bir çok iyi nedenimiz var. Kompak sınıftaki otomobilimiz Astra hatchbackin onuncu jenerasyonunun premiyeri ile Opel tarihinde yeni bir sayfa açabiliriz, “diyor Opel Denetim Kurulu Başkanı Carl-Peter Forster. “Gösterdiğimiz projelerin çeşitliliği bize otomobil konusunda ne kadar tutkulu olduğumuzu sergileme fırsatı veriyor.”

Yeni nesil Astra birinci sınıf bir kompak otomobildir

Yeni beş-kapılı Astra hatchback kardeşi Insignia ile aynı tasarım dilinden elde edilen sportif ama zarif bir tasarıma sahip, fakat yorum farklı. Yeni nesil Astra mevcut nesilden yüzde 12’den fazla oranda geliştirilmiş bir ortalama yakıt tüketimi ile övünen sekiz aktarma sıralı bir motor ile sahne alıyor.

Yeni Astra kompak sınıfa orta sınıf segmentte ilk kez Insignia tarafından sunulan birçok konfor ve güvenlik özelliğine sahip. Tamamen yeni bir mekatronik şasi, en ileri aydınlatma sistemi, trafik işaretlerini tanıyan bir ön kamera ve en iyi ergonomiye sahip bir koltuk teknolojisi gibi istisnai teknolojiler yeni Astra’da çekici fiyatlar karşılığında bulunacak.

Opel Ampera elektrikli otomobil dört kişilik ve geniş bir bagaj alanı sunarken menzil konusundaki kaygıları ortadan kaldırıyor

Beş-kapılı, dört koltuklu elektrikli Opel Ampera da 8. Salondaki Opel Standında görülebilecek. BU aile otomobili Astra ve Avrupa’nın 2009 Yılın Otomobili Insignia ile aynı tasarım DNA’sını taşıyor fakat Voltec adı verilen çığır açan bir elektrikli tahrik teknolojisi kullanıyor. Diğer geleneksel elektrikli tahrik sistemlerinden farklı olarak Voltec elektriği ana güç kaynağı ve benzini ise elektrik üretme aracı olarak kullanıyor. Bu Ampera’nın saf elektrikli otomobillerin alışılmış sınırlı menziline ilişkin tüm hususların üstesinden gelmesini sağlıyor.


Opel devrim yaratan dört koltuklu aracı 2011 sonlarındaki bir üretim tarihi için programda tutarak Dudenhofen’daki Ampera uzatılmış menzilli elektrikli araç (E-REV) deneme alanında iki geliştirme otomobilini test etmeye başladı.

98 g CO2’de Corsa ve 109 g Astra ecoFLEX dizisine bir sonra katılacaklar

Opel yakın zamanda en çok tercih edilen Corsa'nın yalnızca 98 gram CO2 salarak, onu 100 g/km CO2 engelini ilk aşan Opel yapan yeni bir ecoFLEX versiyonun piyasaya sürecek.


ecoFLEX dizisinde bir sonraki aşama gelecek baharda 109 gramlık bir Astra olacak.

IAA’da Opel Insignia ecoFLEX dizisine yeni bir 95 kW (130 Hp) versiyon ekleyerek 5.2 l/100 km çok düşük bir yakıt tüketiminden ve aynı zamanda çok çekici bir fiyatla mükemmel performanstan (320 Nm torka kadar) faydalanma imkanı sunuyor.

Sedan ve Sports Tourer gövdeyle satışa sunulacak Insignia ecoFLEX’in bu yeni versiyonuilk (160 Hp) modele katılıyor ve özellikle sepesifik eko vergiler getiren Avrupa ülkelerindeki filo müşterilerine ve özel müşterilere çekici gelecek.

Tüm Opel otomobil yelpazesi genelinde piyasaya sürülecek Çalıştırma/Stop teknolojisi

2010 sonundan başlayarak Opel tüm otomobil dizisi genelinde Open&Start teknolojisini piyasaya sürmeye başlayacak ve 24 ay içinde bu tamamlanacak. Devrim yaratan uzatılmış menzilli elektrikli araç Ampera’dan komple ecoFLEX model dizisine kadar – bu Opel’in herkes için erişilebilir en son çevre dostu teklnolojileri yaratma konusundaki kararlılığını ortaya koyan bir çok önlemden sadece biri.


Open&Start teknolojisi örneğin trafik ışıklarında araç rölantideyken motoru kapatarak enerji tasarrufu sağlıyor. Sürücü debriyaja bastığında motor otomatik olarak yeniden çalışıyor.

Opel Insignia OPC Opel Performans Otomobillerinin 10 yılını damgalıyor

Sonuç olarak, 2009 Opel ve beş koltuklu Astra için sadece yeni bir başlangıcı temsil etmiyor. Otomobile olan tutkusunu ve adanmışlığını kanıtlamak adına, marka gelmiş en güçlü seri üretim otomobili olan Insignia OPC’yi de piyasaya sürüyor. 2.8 V6 Turbo güç aktarma mekanizması 239 kW (325 Hp) ve devasa bir 435 Nm tork üretiyor. Insignia OPC uyarlanabilir dört tekerlekli sürüş ve elektronik sınırlayıcılı bir kayma arka diferansiyel ile birleşmiş Opel'in FlexRide elektronik amortisör sistemi gibi yüksek teknoloji ürünü özelliklerle ful paketle satışa sunulacak.


On yıldır Opel Performans Merkezi otomobilleri markanın üst dizi araçlarına ne kadar çok sportif potansiyel ve teknolojik uzmanlık katıldığını açıkça gözler önüne serdi. Portföye son katılan Opel Insignia OPC sedanlar ve Sports Tourer bu felsefeyi bir sonraki aşamaya çıkartarak olgun güç ve rafine verimlilik sunuyor.


OPC otomobiller ayırt edici, sürüş için, otomobiller için, motor sporlarına duyulan aşk için saf tutkunun bir ifadesi. Duyguları harekete geçiriyor ve Opel'in sürüş dinamiği ve yüksek performans alanındaki uzmanlığını sergiliyorlar.