Opel Koleksiyon Mağazası

Opel Alışveriş Koleksiyonunu gözden geçirip her yaştaki hayranlar için mükemmel hediyeler bulun.

Opel Mağazasını Ziyaret Edin!

Opel, 2009 Cenevre Otomobil Fuarı'nda.

Dünya Premiyeri: Opel Ampera – 500 km uzatılmış menzilli elektrikli otomobil.

02.Mar.2009

Cenevre Dünya Prömiyeri: Opel Ampera 2011'de sahneye çıkacak.

Devrim yaratan Opel Ampera bugün 79. Cenevre Motor Show’da dünya premiyerini kutladı. General Motors Avrupa başkanı Carl-Peter Forster uzatılmış menzilli elektrikli aracın açılışını yaptı ve otomobili 2011 sonlarına doğru üretime sokma planlarını ilan etti.


Beş-kapılı, dört-koltuklu Ampera Opel’in ödüllü heykelsi sanatsal yaratıcılığı Alman hassaslığı ile buluşturan tasarım dilinden etkilenerek yenilikçi Flşextreme ve GTC Konsept şov otomobillerinden çeşitli tasarım ipuçlarını barındırıyor.


“Opel’in otomobil sektöründe geçirdiği 110 yılı kutlamak için Ampera’yı ortaya çıkarmaktan daha uygun bir yol olamazdı,” diye konuşuyor Opel GME

Başkan Yardımcısı Alain Visser.


Ampera’nın tekerlekleri her zaman ve hızda elektrikle dönüyor. 60 km’ye kadar yolculuklarda (MVEG) 16-kWh, lityum iyon aküde saklanan elektrikle çalışıyor ve sıfır CO2 yayıyor. Akünün enerjisi tükendiğinde bir motorlu jeneratörden gelen elektrik Ampera’nın menzilini 500 km’nin üzerine çıkarıyor.


Ampera şarj için herhangi bir 230 V ev prizine takılabilir. GM Avrupa enerji şirketleri ile fişe takılabilir elektrikli otomobiller konusunda bir tekrar şarj alt yapısının şartlarını inceliyor.

ecoFLEX herhangi bir fedakarlık yapmadan ekonomi sağlar

Opel ayrıca ecoFLEX model serisini de dinamik bir sürüş deneyimi sunan daha az gaz yayan, düşük emisyonlu otomobiller serisi olarak konuşlandırdı


Insignia ecoFLEX, 160 Hp ve 380 Nm tork yakıt verimliliği, mükemmel aerodinamiği (Cd 0.26) ve performansı bir arada sunuyor.

Yeni Zafira CNG Turbo, 150 Hp'lik mükemmel performansı ile CNG yakıt verimliliğini ve ekonomiyi bir araya getiren pazardaki ilk turbo sıkıştırılmış CNG MPV araçtır.


Corsa’nın 1.3 CDTI modeli önceki versiyondan % 8 daha düşük ancak aynı performansa sahip bir şekilde kilometre başına 109 g CO2 yayacaktır.

Insignia 3 farklı gövde yapısı ve 9 farklı motors seçeneği ile

Dinamik tasarımı ve sofistike teknolojisi ile Insignia markayı yeniden canlandırma taahhüdünü yerine getiriyor. Gövde tarzına bakılmaksızın – sedan, hatchback veya Sports Tourer – otomobilin tarzı Opel’in gelişmiş teknolojiyi ve çekici tasarımı makul fiyatlar karşılığında üretme stratejisini açıkça ortaya koyuyor.


Sports Tourer, Cenevre Motor Show’dan hemen sonra piyasalara girdi. Tüm Insignia modelleri daha sonra iki yeni güç aktarma mekanizması ile birlikte geldi: CleanTech yanma sistemi bulunan yenilikçi 2.0-litre BiTurbo dizel 190 (Hp) beygir gücüne sahip ve küçük boyutlu 1.6-litre benzinli turbo motor 180 (Hp) beygir gücüne ulaşıyor.