Opel Tasarım – Yenilikler

Yenilikler

Yenilikçi ruhumuzdan faydalanabileceğiniz farklı yollar keşfedin.

Yeni bir çözümler dünyasına adım atın
Opel – Sürdürülebilir Mobilite ve Çevre Bilinci

Sürdürülebilirlik

Çevreyi koruyan ve yakıt tasarrufunda bulunan teknolojiler.

Karbon ayak izinizi nasıl azaltabiliriz?
Opel Konsept Otomobiller

Konsept Otomobiller

Geleceğin yeni şekillerini görün.

Rüyayı inceleyin

HEYKELSİ TASARIM ALMAN MÜKEMMELİYETÇİLİĞİYLE BULUŞTU.

Kullandığınız otomobilin kalitesini görmek ve hissetmek istiyorsunuz. Biz de tasarım ve işlev olarak otomobilinizin her detayını kusursuzlaştırmakta ısrarcıyız. “Heykelsi tasarım, Alman mükemmeliyetçiliğiyle buluştu,” özdeyişinde ifade edilen Opel’in yeni tasarım dilinin özü bu.

 

Yeni tasarım dili, başarılı Opel tasarım tarihini temel alıyor. 1965 yılında Experimental GT ile başlayan konsept otomobiller tasarlayıp gösteren ilk Avrupalı otomobil üreticisi firma Opel. Rüsselsheim temelli, şirketin köklerini oluşturan Avrupa Tasarım Merkezi, şirketin en üst düzey mühendisleriyle bir araya gelip sinerji oluşturabilecek Dış, İç ve Gelişmiş olan Opel’in üç tasarım ekibini bir araya getiriyor. Yaklaşık 350 kişilik bir ekip, Rüsselsheim’daki büyüyen bir tasarım bölümünde çalışıyor.

 

Dış Tasarım Stüdyosu’nda yenilikçi fikirler 2 boyutlu çizimlere dönüştükten sonra bilgisayar üstünde 3 boyutlu modellere dönüştürülüyor. Çoğu rakip firma 3 boyutlu modellemeyi mühendislik bölümünde tutarken biz onu, daha belirgin bir avantaj veren tasarım bölümünde tutuyoruz.

 

İç Tasarım Stüdyosu, Dış Tasarım ve Mühendislik ekipleriyle yakın temas içinde çalışıyor. Renk ve döşeme, bileşenler, çepeçevre kalite ve kabin görünümü gibi unsurlara dikkat ediyor.

 

Gelişmiş Tasarım Departmanı geleceğe bakıyor (4 yıl ve ötesine). İşte burada konsept araç geliştirmeleri yer alıyor, ancak gelişmiş tasarım çalışmaları da burada test ediliyor. Örnek olarak Meriva’nın FlexDoors® sistemi Gelişmiş Tasarım Departmanı’nda yaratıldı.