500 KM'Yİ AŞAN MENZİL*.

Yeni Ampera-e, elektrikli mobilitede devrim yaratıyor:

 

 • Sınıfının en iyisi: Tek bir şarj ile 500 km'i aşan bir menzil
 • 0-100 km/saat sadece 7.3 saniye

YENİ AMPERA-E.

VİZYONER YENİLİKLER.

Ampera-e günlük kullanım için elektrik devrimidir. Yenilikçi kamera ve radar temelli sistemler güvenliği ve sürüş keyfini artırır.

Önceki
 • DAİMA İYİ BAĞLANTILARA SAHİP.

  Bir konseptin gerçekleşebilmesi için olağanüstü dijital bağlantı seçenekleri şarttır. Ampera-e'nin bilgi ve eğlence sistemi, Apple CarPlayTM1 ve Android AutoTM2 desteğiyle akıllı telefonlara pürüzsüz entegrasyon3 sağlar.

Sonraki

GÜNLÜK KULLANIMDA PRATİK.

4.17 metrelik uzunluğuyla Ampera-e 5 kişiyi konfor içinde ağırlayabilir ve bu uzunlukta bir otomobil için ortalamanın bir hayli üstünde olan 381 litrelik bir bagaj hacmine sahiptir.

Önceki
 • SÜRÜŞ MENZİLİ NEYE GÖRE BELİRLENİR?

  Tam şarjın menzili, batarya kapasitesine ve aracın elektrik tüketimine bağlıdır.

 • ELEKTRİK MENZİLİNİ NASIL ÖLÇÜYORUZ?

  Ampera-e'nin ön bilgilendirme amaçlı menzili, Avrupa çapında standardize Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü (NEDC) kullanılarak ölçülmüştür.

Sonraki
Önceki
 • ELEKTRİK MENZİLİ

 • ÖLÇÜMLEME

Sonraki
Close

Batarya kapasitesi ve aracın elektrik tüketimi birkaç faktöre göre değişiklik gösterebilir:

 

 • Elektrik tüketimi, sürücünün sürüş alışkanlığından ve yolun topografisinden etkilenmektedir.
 • Elektrik kapasitesi dış sıcaklıktan etkilenmektedir.
Close

 • 10.2" dokunmatik renkli ekranıyla IntelliLink-e
 • Dijital cihazların sorunsuz bağlantısı1
 • Anahtar bilgileri telefondan takip etme1.
 • Telefonu kablosuz şarj etme4.
 • MyOpel uygulaması ile aracı bulma, kilitleme ve kapıların kilidini açma, en yakın şarj istasyonu bulma.

 

1 Uyumluluk ve bazı işlevlerin çalışması cihazın modeline, ülkelere ve işletim sistemi sürümüne bağlıdır.

2 Apple CarPlay ve Apple, Apple Inc. firmasının ABD ve diğer ülkelerde kayıtlı tescilli markasıdır.

3 Android, Google Inc. firmasının escilli markasıdır.

4 Sadece PMA ve Qi uyumlu akıllı telefonlar kablosuz olarak şarj edilebilmektedir.

Close

Bu cömert alan, on batarya modülünün akıllı bir şekilde entegre edilmesiyle mümkün olmuştur. Tüm batarya grubu gövdenin altındadır ve aracın hatlarına göre şekillendirilmiştir. Bu da hiçbir alanın boşa gitmediği anlamına gelir. Batarya, 288 lityum-iyon hücreden oluşur. 60 kWs kapasiteye sahiptir ve LG Chem işbirliğiyle geliştirilmiştir.

Close

 • Otomatik Acil Frenleme1: Acil frenleme sistemi gözünüzden kaçan araçları ve yayaları tespit eder ve şehir içinde güvenliği maksimum seviyeye çıkarmak için aracı otomatik olarak durdurur.
 • Geri Görüş Kamerası: Park esnasında veya geri manevralarda konfor ve güvenlik sağlar. Otomobilin etrafındaki nesnelerin tespit edilmesine ve kör noktaların azaltılmasına yardımcı olur.

 

1 8 km/s ve 80 km/s hızlar arasında otomatik olarak çalışır. Çarpışma hızını azaltmak için uygulanacak fren gücü şu şekildedir: 0-40 km/s için 1g, 40-80 km/s için 0.3g. Otomatik Acil Frenleme, sürücü tarafından dilediği zaman devre dışı bırakılabilir.

Close

Yolda kalma endişesi geçmişte kaldı. Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü (NEDC) ile uyumlu olarak Yeni Ampera-e, tek bir şarj ile 500 km bariyerini başarıyla aşıyor. Bu da Opel'in yenilikçi elektrikli kompakt otomobili segmentinin en iyisi yapıyor.

 

* Ölçümler standardize Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü'nü (NEDC) temel almaktadır. Günlük kullanımdaki menzil farklılık gösterebilir. Elektrikli otomobillerimizin menzilini nasıl hesapladığımızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Close

NEDC, farklı otomobiller arasında menzil kıyaslaması yapabilmek için mevcut standarttır. Doğal olarak, günlük maksimum menzil, NEDC değerlerinden farklılık gösterir. Uygulamada ise yolun kalitesi, hava koşulları, sürüş alışkanlıkları ve taşınan yükün ağırlığı gibi menzili olumsuz etkileyen faktörler bulunur. Ancak Ampera-e ortalama günlük kullanımda hiç zorlanmadan 500 km'yi aşabilir.

 

1 Ampera-e'nin ön bilgilendirme amaçlı menzili, Avrupa çapında standardize Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü (NEDC) kullanılarak ölçülmüştür. Günden güne yapılan sürüşlerde menzil değişiklik gösterebilir.