Elektriklenen Sürüş Keyfi
Hızlı ve kolay şarj
Opel'in gelişmiş hızlı şarj teknolojisi, yeni Astra Elektrik'in kolay ve hızlıca şarj olmasını sağlar. 100 kW DC hızlı şarj kullanarak, sadece 26 dakikada %80'e kadar şarj edebilir ve uzun yolculukları kolaylaştırabilirsin. Opel’in çok yönlü şarj çözümleri ve teknolojileri ile hem evde hem de yolculukta aracını şarj edebilir, böylece bir sonraki maceraya hep hazır olursun. 
Uyumlu ve avantajlı
Yeni Astra Elektrik’i birçok noktada şarj edebilmek mümkün. İçten yanmalı motorlara kıyasla daha düşük tüketim ve bakım maliyetleri ile yeni Astra Elektrik, bütçe dostu yeni yol arkadaşın. 
Elektrikli ve özgür
Sürüş deneyimini daha heyecan verici bir seviyeye taşı. Dilersen sakin ve verimli bir şekilde ilerle, dilersen anlık hazır yüksek güç ve tork ile dinamik bir sürüşün keyfini çıkar. 
Sürüş modunu seç
Sürüş deneyimini özelleştir: Yeni Astra Elektrik, yolculuğuna, yol koşullarına ve ruh haline uygun olarak sana esnek bir güç sunar. Spor modu sürüş dinamiklerini bir üst seviyeye çıkarırken, Eko modu verimliliği maksimize eder. Normal mod, her iki karakteri de dengeler. Sürüş modları aracın karakterini değiştirse de sıfır CO2 emisyonu, sessizlik ve 170 km/s maksimum hız yeni Astra Elektrik’te standart. 
Enerjini koru
Yeni Astra Elektrik, fren enerjisi geri kazanım sistemi sayesinde, yavaşlarken kaybolacak olan enerjiyi koruyarak daha fazla elektrikli menzil elde eder. Bu sistem, sadece fren uygulandığında değil, Astra Elektrik'in yavaşladığı durumlarda da enerjinin geri kazanımı sağlar. Böylece, araç gaza basmadan ilerlerken ortaya çıkan enerjiyi de geri kazanır ve daha uzun menzile sahip olmanı sağlar. 
Gücü serbest bırak
Yeni Astra Elektrik'in kalbinde yeni nesil lityum-iyon batarya bulunur. Uzun ömür ve uzun menzil için gelişmiş ısı yönetimiyle donatılmış 102 yüksek enerji yoğunluğuna sahip hücreden oluşur. Son derece kompakt ve şasiye mükemmel bir şekilde entegre edilmiş olup düşük bir ağırlık merkezi sağlar. Böylece sürüş pozisyonu veya iç hacimden ödün verilmeden üstün bir sürüş deneyimi sunar.