Güvenli & yenilikçi
Intelli-Lux® LED Pixel farlar
Adaptif 168 LED hücresine ve 10 farklı aydınlatma moduna sahip Intelli-Lux LED® Pixel farlar, trafikteki diğer sürücüleri rahatsız etmeden tüm hava ve yol koşullarında optimum aydınlatma sağlar.  
Intelli-HUD (Sanal gösterge paneli)
Yeni Astra Elektrik'in Intelli-HUD (Sanal gösterge paneli) özelliği, sürüş bilgilerini doğrudan ön cama ve sürücünün görüş alanına yansıtır. Opel'in HUD teknolojisinin bu son nesli, daha fazla çözünürlük, ayrıntılı haritalar ve medya bilgileri ile birlikte gösterge panelinde bulunan verileri gösterecek şekilde ayarlanabilir.  
Intelli-Drive

Bu sistem, yolculuklarınızda güvenli bir sürüş deneyimi sağlamak için Astra'nın gelişmiş üç özelliğini bir araya getirmiştir. Intelli-Drive; şerit ortalama özellikli aktif şerit takip sistemi ile güvenli bir seyir imkanı sağlar.

Gelişmiş kör nokta uyarı sistemi ile daha uzak mesafelerden ve daha hızlı bir şekilde yaklaşan araçlara karşı sürücüyü uyarır. Arka çapraz trafik uyarısı ile geri manevra sırasında 40 metre mesafeye kadar; bisikletliler veya yayalar gibi yaklaşan nesneler hakkında seni uyarır.

 
Intelli-Vision 360° Çevre Görüş Kamerası
Intelli-Vision, 4 adet HD kamera ile gerçek zamanlı 360° görüş sağlayarak park etmeyi kolaylaştırıyor.