İleri teknolojiler
Şerit koruma özellikli aktif şerit takip sistemi

Şerit Takip Sistemi1, tehlikeli sürüşlere aktif tepki göstererek aracını şeride geri döndürür. Şerit İhlal Uyarı Sistemi ise aracın şeritten istemsizce çıktığında seni uyararak kazalara karşı önlem almanı sağlar. 1Aktif şerit sistemi, 70 km/s ile 180 km/s arasındaki hızda seyredilirken veya şerit işaretleri algılandığında etkinleşmektedir.

 
Hız sınırlama ile hız sabitleme
Hız sabitleyici, sabit bir sürüş hızının ayarlanmasına olanak tanıyarak gaz pedalını kontrol etme gereksinimini ortadan kaldırıyor. Hız sınırlama, sürücünün istem dışı olarak bir üst hız sınırını aşmasını önlemeye yardımcı oluyor. 
Trafik işareti tespit sistemi
Yeni Opel Corsa Elektrik'in gelişmiş kamera sistemi, hız sınırı ve hız sınırı sonu gibi yol işaretlerini kolaylıkla tanımakla beraber bu uyarıları dijital gösterge panelinde rahatlıkla görebileceğin şekilde gösteriyor. Yol ve çevre koşulları ne kadar yoğun olursa olsun, bu kullanışlı sürüş asistanıyla hiçbir hız sınırı tabelasını kaçırmayacaksın. 
Aktif acil fren sistemi
Yeni Opel Corsa Elektrik’in aktif acil fren sistemi sürekli olarak yolu izliyor, olası bir çarpışma durumunda seni sesli ya da sürücü bilgi ekranından  uyarıyor. Herhangi bir sürücü müdahalesi olmazsa aktif olarak fren yapıyor. Sistem; otomobilleri, yayaları, ağaçları ve bisikletleri algılıyor ve yoğun şehir trafiğinde üstün güvenlik sağlıyor. 
Kör nokta uyarı sistemi
Yeni Opel Corsa Elektrik’teki kör nokta uyarı sistemi 12 ile 140 km/s arasında çalışıyor ve aracın kör noktalarını sürekli izliyor.  Bir araç algıladığında yan aynalardaki aydınlatma ile seni uyarıyor. Kör nokta uyarı sistemi sayesinde özellikle otoyol sürüşleri artık daha güvenli ve konforlu.