Contents inside this Slide Collection are only authorable inside of this page.

You must add a Slide component for each slide that you want within a Multimedia Scroller on this template first.

After adding a Slide component, you can then add additional components to the parsys of the Slide component.


%30 DAHA PARLAK LED ÖN FARLAR.

Full LED ön farlar1 , halojen farlara kıyasla %30 daha parlaktır ve her sürüş koşulunda ideal aydınlatmayı sağlar.

 

Uzun Far Asistanı: Karşıdan gelen veya önde seyreden araçları fark eder ve far huzmesini otomatik olarak uzundan kısaya çevirir. Bu sayede diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmaz.
Viraj Aydınlatması: Viraj alırken veya park esnasında daha iyi bir görüş asğlar. 40 km/s hızın altında, sinyal verdiğinizde veya belirli bir direksiyon açısına göre otomatik olarak devreye girer. Gece sürüşü daha güvenli ve daha rahattır.


1Excellence ve Ultimate için standart

DETAYLAR KÜÇÜLT

180° GERİ GÖRÜŞ KAMERASI.

180 derecelik panoramik geri görüş kamerası1, geri manevralarda kusursuz bir görüntü sağlar. Gelişmiş Park Pilotu2 ise park alanlarından ellerinizi kullanmadan çıkmanıza yardımcı olur.

 

Standart veya 180 derece panoramik geri görüş kamerası, ideal bir görüş kabiliyeti ve kuş bakışı ile yakınlaştırma özelliği sunar. Yanlardan veya arkadan çıkabilecek görünmez olarak nitelendirilen tehlikeler çok daha kolay fark edilir. Sürüş hem daha kolaylaşır hem de güvenlik artar. Yakınlaştırma özelliği eğer nesneler 70 santimetreden daha yakınsa otomatik olarak devreye girer.

 

Park yeri bulmak çok daha kolaydır, çünkü Gelişmiş Park Pilotu bunu sizin yerinize yapar. Ellerinizi kullanmadan park yerinden çıkmanızı sağlar.

 

1Ultimate için standart.

2Enjoy ve Excellence için opsiyonel, Ultimate için standart.

DETAYLAR KÜÇÜLT

HEAD-UP DISPLAY.

Head-up Display1, hızınız veya trafik işaretleri gibi anahtar bilgilerİ kontrol etmenizi ve gözlerinizi yolda güvenle tutmanızı sağlar.

 

Aşağıdaki önemli bilgileri head-up display ekranında otomatik olarak gösterilir:

  • Hız göstergesi
  • Hız sınırlamaları ve hız sınırlamaları sonu için Trafik İşareti Tespit Sistemi bilgileri
  • Hız sınırlayıcı özelliğe sahip Hız Sabitleyici
  • Ön Çarpışma İkazı ve navigasyon

 

1Ultimate için standart.

 

DETAYLAR KÜÇÜLT

AKTİF ACİL FRENLEME ASİSTANI

Yaya tanıma özelliği ile Aktif Acil Frenleme Asistanı sayesinde yolda olmak siz ve yayalar için daha güvenli hale geliyor.

 

Aktif acil frenleme1, dikkatinizden kaçan yayaları ve diğer araçları tespit eder. 5-85 km/s arasındaki hızlar için sistem, diğer araçlarla olan mesafeyi sürekli olarak ölçer ve aradaki mesafe çok hızlı azalırsa sizi uyarır. Tepki vermediğiniz durumda, sistem aktif olarak acil frenleme yapar ve aracın hızını düşürür. 30 km/s hızın altındaki hızlarda araç tamamen durdurulur.

 

1Ultimate için standart. Sistem, 5-85 km/s arasındaki hızlarda aktiftir. 5-30 km/s arasında çarpışma şiddetini azaltacak frenleme gücü 0.9 g’dir. 30-85 km/s hızlar arasında sistem, aracı 22 km/s hıza kadar yavaşlatacaktır. Bu noktadan sonra sürücünün fren uygulayarak aracı yavaşlatması gerekir. Yaya tanıma özelliğine sahip Aktif Acil Frenleme özelliğinin operasyonel çalışma hız aralığı hareketli nesneler için 5-85 km/s, sabit nesneler için 5-80 km/s, yayalar içinse 5-60 km/s’dir. Opel sürücü asistanı sistemlerin amacı, sistem sınırları çerçevesinde sürücüyü desteklemektir. Sorumluluk sürücüye aittir.

DETAYLAR KÜÇÜLT