Güvenlik ve sürücü desteği 
Aktif acil frenleme sistemi
Her yolculuk güvenli: yaya algılama özellikli aktif acil frenleme sistemi  bir yaya veya başka bir araç algıladığında uyarı veriyor. Hiçbir eylemde bulunulmaması halinde araç otomatik olarak fren yapıyor. 
1Sistem 5-85 km/sa hız aralığında otomatik olarak aktive olur ve olası bir kaza halinde çarpma hızını azaltmak için çalışır. Sistem, 30-85 km/sa hız aralığında çarpma hızını maksimum 22 km/sa kadar azaltır. Ayrıca sürücünün hızı daha da azaltmak için bağımsız olarak fren yapması gerekir. Yaya algılamalı otomatik acil frenlemenin etkin olduğu hız aralığı (VEAB), algılanan engele bağlıdır (hareketli engel: 5-85 km/sa; sabit engel 5-80 km/sa; yaya: 5-60 km/sa). 
Hız sınırlama ile hız sabitleme sistemi
Hız sabitleme özelliği, şerit koruma özellikli Aktif Şerit Takip Sistemi ile Şerit ihlali Uyarı Sistemiyle birleşerek entegre otoyol yardımı sağlar. 
Geri görüş kamerası
Yeni Combo Elektrik’in 180° geniş açılı panoramik geri görüş kamerası1, 10’’ dokunmatik ekranda gösterdiği sanal kılavuz çizgileriyle geri manevra yapmayı kolaylaştırıyor ve gereksiz çizilme veya çarpmaları önlemeye yardımcı oluyor.  
1Opsiyonel