Contents inside this Slide Collection are only authorable inside of this page.

You must add a Slide component for each slide that you want within a Multimedia Scroller on this template first.

After adding a Slide component, you can then add additional components to the parsys of the Slide component.


HER ZAMAN TETİKTE.

 

Yaya Tanıma Özelliği ile Aktif Acil Frenleme Sistemi (AAFS), sürücüyü, yaya veya diğer araçlarla olası çarpışmalara karşı uyarır.1 Eğer hiçbir aksiyon alınmazsa, araç otomatik olarak fren yapar. 

 

1Otomatik olarak 5km/s üzerinde ve 85km/s altında çalışır. 0'dan 30km/s'e çaprışma hızını azaltmak için yavaşlama metriği 0.9g 'dir. 30'dan 85km/s aralığında sistem hızını en fazla 22km/s oranında azaltır. Bu eşikten sonra sürücünün, kendi hızını azaltması için fren yapması gerekmektedir. AAFS'nin çalışma hızının aralığı tespit edilen engellere bağlıdır (mobil hedef 5 ila 80km/s, yaya: 5 ila 60km/s). Opel Sürücü Asistanı Sistemler, sürücüyü sistemler dahilinde desteklemeyi amaçlamaktadır. Sürücü, sürüş görevinden bizzat sorumludur.

DETAYLAR KÜÇÜLT

ŞERİDİNİZDE KALIN.

 

Şerit Koruma Özelliği İle Şerit İhlali Uyarı Sistemi1 sayesinde, şeridinden çıkan sürücü uyarılarak, şeridine dönmesi sağlanır. Combo sizi daima doğru yolda tutar.

 

1Tüm donanım seviyelerinde standart

HIZ LİMİTLERİNİ GÖZDEN KAÇIRMAYIN.

 

Trafik İşareti Tespit Sistemi yolu okuyarak hız sınırlarını tanır ve sürücüye hızını ayarlamasını önerir.

ÜST SINIF GÜVENLİK.

 

Sürücü ve ön yolcu, ön, yan ve perde hava yastıkları ile, toplam 6 hava yastığı, sürücü ve yolcular için her zaman yüksek güvenlik sunar.

DİREKSİYONDA UYANIK KALIN.

 

Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi1,2 sürücünün yorgunluğa kapıldığına dair işaretleri kontrol ederek sürüş düzenini analiz eder ve bir dizi uyarı, sürücünün harekete geçmesini tavsiye eder.

 

165km/s'in üzerinde 2 saatlik bir sürüşten sonra, ses sürücüyü uyarır. Aynı zamanda sistem sürücünün şeritte kalması gibi sürüş düzenine dayalı bir dikkat dağıtma seviyesi hesaplar. Tehlikeli bir sürüş davranışı tespit edilirse, sürücüyü bilgilendirmek ve harekete geçirmek için bir dizi artan uyarı sesi tasarlanmıştır. Dikkat dağınıklığı seviyesi, 10 dakikalık güvenli bir sürüşün ardından azalır. Aracın hızı 65km/s altında düştüğü zaman hesaplama durur.

2Tüm donanım seviyelerinde standart

DETAYLAR KÜÇÜLT