Güvenlik ve sürücü desteği 
Aktif acil frenleme sistemi
Her yolculuk güvenli: yaya algılama özellikli aktif acil frenleme sistemi1  bir yaya veya başka bir araç algıladığında uyarı veriyor. Hiçbir eylemde bulunulmaması halinde araç otomatik olarak fren yapıyor.   

1Sistem 5-85 km/sa hız aralığında otomatik olarak aktive olur ve olası bir kaza halinde çarpma hızını azaltmak için çalışır. Sistem, 30-85 km/sa hız aralığında çarpma hızını maksimum 22 km/sa kadar azaltır. Ayrıca sürücünün hızı daha da azaltmak için bağımsız olarak fren yapması gerekir. Yaya algılamalı otomatik acil frenlemenin etkin olduğu hız aralığı (VEAB), algılanan engele bağlıdır (hareketli engel: 5-85 km/sa; sabit engel 5-80 km/sa; yaya: 5-60 km/sa).        
Hız sınırlama ile hız sabitleme sistemi
Hız sabitleme özelliği, şerit koruma özellikli Aktif Şerit Takip Sistemi ile Şerit İhlali Uyarı Sistemiyle birleşerek entegre otoyol yardımı sağlar. 
Kör nokta uyarı sistemi

Yeni Combo'nun kör nokta uyarı sistemi¹ paralel şeritlerdeki ve kör noktalardaki yaklaşan araçları otomatik olarak izleyerek seni uyarıyor, şerit değiştirirken daha güvende hissetmeni sağlıyor ve hayatı biraz daha kolaylaştırıyor.  

 

 
1Ultimate donanımında standart olarak sunulmaktadır.
Yan koruma sensörleri

Yan koruma sensörleri1 12 sensör kullanarak, düşük hızda viraj dönerken görmeyebileceğin engeller konusunda bilgi/eğlence ekranında görsel ve işitsel alarmlar aracılığıyla uyarı veriyor.

 

 
1Ultimate donanımında standart olarak sunulmaktadır.
Geri görüş kamerası

Yeni Combo'nun 180° geniş açılı panoramik geri görüş kamerası1 10” dokunmatik ekranda gösterdiği sanal kılavuz çizgileriyle geri manevra yapmayı kolaylaştırıyor ve gereksiz çizilme veya çarpmaları önlemeye yardımcı oluyor. 

 

 
1Edition donanımında opsiyonel, Ultimate donanımında standart olarak sunulmaktadır.