Güvenlik ve sürücü desteği
Ön çarpışma ikazı
Yeni Zafira'nın ön çarpışma uyarı sistemi yolu sürekli tarayarak önüne çıkan araçlar ve yayalarla ilgili yolcuyu uyarır. Gerektiğinde gelişmiş aktif acil frenleme sistemi devreye girerek olası kazaları önlemek için eyleme geçer. 
Trafik işareti tespit sistemi
Bir dakika, burada hız limiti kaçtı? Yeni Zafira'nın gelişmiş kamera sistemi, trafik işaretlerini algılayarak tamamen dijital sürücü paneline yansıtır. Böylece yolculuklarında hiçbir hız tabelası dikkatinden kaçmaz. 
Şerit koruma özellikli aktif şerit takip sistemi
Şerit koruma özellikli aktif şerit takip sistemi, araç şeritten çıkmaya başladığında direksiyonu düzelterek aracı şeritte tutar. Bu, yeni Zafira'nın gelişmiş güvenlik özelliklerinden yalnızca biri. 
Sürücü yorgunluk tespit sistemi, ön kamera ve direksiyon hareketleri aracılığıyla sürücü davranışlarını analiz ederek kısa bir mola vermen gerektiğinde sana bilgi veriyor. Adaptif hız sabitleme sistemi, hız limitindeki değişiklikleri, analiz etmek için trafik işareti tespit sistemini kullanıyor. Adaptif hız sabitleme sisteminin hızını uygun bir şekilde ayarlaması için hafıza düğmesine basman yeterli.