Contents inside this Slide Collection are only authorable inside of this page.

You must add a Slide component for each slide that you want within a Multimedia Scroller on this template first.

After adding a Slide component, you can then add additional components to the parsys of the Slide component.


DENEYSEL GT.

Vizyon

 

1965 yılında Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı'nda gösterilen GT Experimental öylesine beğenildi ki sadece 3 yıl içinde bu konsept gerçekliğe dönüştü. Seri üretime giren Avrupalı ilk konsept otomobildi. Otomobil endüstrisi için bir rol model niteliği taşıyordu.

DETAYLAR KÜÇÜLT

DENEYSEL GT.

Teknoloji

 

Opel, tamamen kendi tasarım tesislerinde yaratılan bir konsept otomobilin yenilikçi gücünü gösteren ilk otomobil üreticisiydi. O zaman GT'yi tasarlayan Ernard Schnell, GT'yi şu şekilde ifade ediyor: "Hayranlık uyandıran tasarımı bir yana bu spor otomobil, ilk olarak gelişmiş aerodinamiğiyle insanları etkilemek için tasarlanmıştı." Ön farlar bile hava direncini azaltmak için gizlenmişti.

DETAYLAR KÜÇÜLT

DENEYSEL GT.

Dış Tasarım

 

O zamanın Corvette'lerinde yansıtılan tasarımlarda görülen, sıklıkla kola şişesi tasarımı olarak bilinen yeni bir tasarım stilini izliyordu. Açılabilir ön farlara sahip şık ön tasarımı, kapı bölümünde inceltilen bölmelerin, keskin bir şekilde ayrılan köşelere ve yuvarlak arka farlara akışı, Experimental GT'nin anahtar tasarım karakterlerini oluşturuyordu.

DETAYLAR KÜÇÜLT

DENEYSEL GT.

İç Tasarım

 

Kokpiti, garip bir şekilde havadar ve işlevseldi. Tam bir gösterge grubu, etkileyici bir gösterge paneli üzerinde açma/kapama tuşlarıyla, etkileyici bir direksiyon simidi ve kısa vites topuzuyla vurgulanıyordu. Koltukların arkasında, sadece kapılardan erişilebilen bir parsel raf bulunuyordu. Bu parselin arkasında katlanabilir bir panel, bünyesinde yedek lastik ve lastik değiştirme ekipmanını bulunduruyordu.

DETAYLAR KÜÇÜLT