Contents inside this Slide Collection are only authorable inside of this page.

You must add a Slide component for each slide that you want within a Multimedia Scroller on this template first.

After adding a Slide component, you can then add additional components to the parsys of the Slide component.


OPEL GT2

Vizyon

 

1975 yılında Opel GT2, Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda kama şekli ve kayar kapılarıyla ziyaretçileri kendine hayran bıraktı. Yakıt tüketimi, güvenlik, iç alan ve aerodinamik konularında daha fazla verimlilik sunan yeni ve akılcı bir konsept araç akımını tanıtıyordu.

DETAYLAR KÜÇÜLT

OPEL GT2

Teknoloji

 

Opel GT2'nin aerodinamik olarak geliştirilmiş tasarımı düşük yakıt tüketimi, en iyi sürüş performansı ve konforu garanti ediyordu. 0.326'lık sürtünme katsayısı ile aerodinamik olarak zaten oldukça gelişmiş Experimental GT'den %16 daha aerodinamikti.

OPEL GT2

Dış Tasarım

 

İlk bakışta bu şık kama formu ve daha geride konumlandırılan ön farlar, ona fütüristik bir izlenim kazandırıyordu. Ancak fuarda en çok ilgi çeken noktasıyla gözle görülür rayları olmayan ve kayarak açılan kapılardı. Açılma mekanizması, yan ayna yuvasında bulunuyordu.

OPEL GT2

İç Tasarım

 

İç tasarım da zamanının ötesindeydi. Çanak koltuklar, tekil plastik köpük bileşenlerden yapılmıştı. Kokpit dijtal göstergelerin bulunduğu değişken modüllerden oluşuyordu ve bir yol bilgisayarı bulunuyordu. GT2 ile Opel tasarımcıları, günümüzde kullandığımız otomobillerin geleceğini görmüştü.