ADAM Rookie Eğitimi

Eğlenceli güvenlik - ADAM Rookie Eğitimi.

Opel'in ADAM Rookie Eğitim programı, ilk arabanızı aldıysanız veya bir tane almak üzereyseniz, sizi otomobil kullanmaya hazırlamak için özel olarak oluşturulmuştur.

 

Deneyimli eğitmenler gençleri sürüş dinamikleri konusunda bilgilendirecek, araçların sınırlarını gösterecek ve her şeyden önce direksiyon başındaki sınırlarını gösterecek - başka bir deyişle, bir sürüş okulunda öğrenmeyecekleri her detayı öğretecekler.

 

ADAM Rookie Training'in alanı, halka açık olmayan Rodgau'daki Opel Test Merkezi'dir.

Training course modules.

Yol Tutuş
Parkur düzeni slalom, park manevraları, eğriler ve frenlemeden oluşmaktadır.. Burada katılımcıların beceri seviyeleri değerlendirilir. Bir katılımcı, sürücüyü müzik, konuşma vb. Ile dikkatini dağıtmak üzere araçta bulunmaktadır. Amaç, sürüş esnasında dikkat dağıtıcı faktörlerle sürücünün konsantrasyonunu ölçmek.Dikkat dağınıklığı, genç sürücülerin neden olduğu yol kazalarına katkıda bulunan ortak bir faktör. 
Frenleme

Acil Frenleme

 

Güvenli acil frenleme için doğru prosedür burada farklı hızlarda öğretilir: 30, 50, 60, 70 km/s

 
Frenleme

Farklı yüzeylerde frenleme

 


Aracın bir tarafı iyi tutuşlu bir yol yüzeyinde fren yaparken diğer taraf kaygan bir yüzeyde fren yapmaktadır. Katılımcılar, modern ABS'nin faydalarını takdir edeceklerdir. Hedef, katılımcıların aşırı sürtünmeden kaynaklanan sorunlarla tanışmaları içindir. 

 
Kaçma Manevraları
Bu eğitimin amacı fren yaparken engellereden nasıl kaçınılacagını öğretmektir. Modern bir otomobilde ABS ve ESC'nin sağladığı avantajları canlı olarak deneyimleyeceksiniz. 
Yarış pistinde rehberli tur
Katılımcılar, eğitmenleri tarafından yönetilen bir yarış pistinde araba kullanıyor. Doğru frenleme, direksiyon ve hızlanma konusunda en iyi seviyeye gelmek amaçlanmaktadır. Hedef, katılımcıların rahat hissettikleri bir ritm bulmak, günlük seyahatte güvenliği artırmaktır. 
Dudenhofen turu
Katılımcılar, Dudenhofen'daki tesislerin bir turunda araç gelişiminin 'gizli' dünyasına dair bir fikir ediniyor. 

Güvenlik.

Rookie Training programımızın amacı yalnızca acemilerin sürüş güvenliğini arttırmak değil, aynı zamanda onlara sürüş keyfini  göstermektir. Bir aracın karmaşık kullanımını çözerek daha güvenli sürüş yapmayı öğreneceklerdir.
 


Sürüş programı, acil fren, kaçamak manevralar ve son olarak sürüş becerilerini gösterebilecekleri bir yarışmayı da içeriyor.Ve çok eğlenceli! Özellikle eğitim, katılımcılar kadar genç, tarz ve çevik olan bir otomobilde gerçekleştirildiğinde - Opel ADAM.