Kış Eğitimi

Kar ve buz üzerinde kolaylıkla araba kullanmayı öğrenin.

En iyi şoförler bile kış şartlarında zorlanabilirler. Kar ve buz gibi koşullarda kontrolü elinizin altında tutmanıza yardımcı olmak için Opel, Avusturya Alplerinde Thomatal'da iki günlük kış sürüş kursu sunuyor. En yeni 4x4 modellerimizi kullanacaksınız ve deneyimli eğitmenlerimi< çeşitli buz ve karla kaplı zeminlerde nasıl doğru şekilde sürebileceginizi öğretecekler. Eğlence ve hareket dolu bir günün ardından, sağlık merkezinde kendinizi şımartabilirsiniz.

Eğitim Toplantısı

Thomalia, Salzburgerland'daki Schwarzenberg ve Lungau Nockbergen arasındaki bir vadide yer alır. Alpler'in en soğuk yerlerinden biridir ve bu da karlı zeminler için idealdir. Opel Kış Eğitimi, kar ve buzla kaplı parkurları 4.2 km uzunluğa kadar sürmeyi kapsar ve sürüş becerinize bağlı olarak 130 km / s'lik hızlara ulaşırsınız. Üç ayrı eğitim disiplini var.
Kar & Buz İlkeleri

Katılımcılar, kar ve buzda doğru sürüş ile ilgili temel bilgileri öğreneceklerdir.

 

Teori bölümü doğru bir oturma pozisyonunu, direksiyonu nasıl doğru bir şekilde tutacağınızı ve hangi tekniği kullanacağınızı içerir.


Katılımcılar daha sonra kaygan yüzeylerde yol alacaklar, engellerden nasıl kaçınmaları gerektiğinin yanı sıra optimum çekişle nasıl hareket edileceğini ve doğru frenlemeyi öğreniyorlar.

 
Yol Tutuş Eğitimi

Bu eğitim direksiyon kontrolü, frenleme ve hızlanma üzerine odaklanmaktadır. Eğitmen ilk önce gruba bilgi verir ve daha sonra bir radyo bağlantısı vasıtasıyla, katılımcılara tümseklerde frenlemeyi ve yük değiştirme manevralarını gerektiren bir rotaya yönlendirir.

 

Güvenli bir ritm kurulduktan sonra, katılımcılar daha sonra kendi başına taşıma rotasını sürdüreceklerdir.

 

Eğitmen her katılımcının aracını izler ve araç kontrollerini iyileştirmek için onlara önemli bilgi ve ipuçları verir.

 
Hızlı Yük Değiştirme Slalomu

Katılımcılar, doğru zamanda doğru yönde bakarken, sakin ve hassas bir şekilde aracı yönlendirmeyi öğreten bir slalom kursuna katılırlar.
 


Sürücüler, parkura alıştıkça ve tekniğini geliştirdikçe hızları giderek artmaktadır.

 

Her şey, kaygan yüzeylerde arabayı güvenle kullanabilmek ve çekiş limitlerini öğrenmekle ilgili.

 
Frenleme/Direksiyon Kırma


Bu, özel olarak hazırlanmış oval bir parkur üzerinde buz ve karla eğlenceli bir sürüş deneyimidir.

 

Katılımcılar, bir sürüklenmeyi nasıl başlatacaklarını, kontrol edeceklerini ve bitireceklerni öğreneceklerdir. Kaygan yüzeylerde günlük sürüşte oluşabilecek tehlikeli durumların benzerlerinin oluşturuldugu bir eğitimdir

 

Hedef, ani bir frene veya kavrama kaybına hakim olmak ve onu kontrollü bir sürüklenme haline getirmektir.

 

Eğlence ve heyecan garanti! 

 
Opel OPC Competition

Kış sürücüleri eğitim kursunun gerçek bir özeti!

 

Bu, katılımcıların bugüne kadar öğrendiklerini rekabetçi koşullarda uygulamlarını amaçlayan bir yarışmadır.

 
Eğlenceli Sürüş Deneyimi
Profesyonel bir eğitmen gözetiminde, katılımcılar kış manzarası üzerinde benzersiz araçlarla inanılmaz derecede eğlenceli bir sürüş deneyimi yaşayacak. 
Opel Adam Rallye R2 İle Pist Sürüşleri
Opel ADAM R2 ralli otomobiline sahip olan FIA ERC Junior şampiyonu ve katılımcılar unutulmaz bir deneyim yaşayacak. 
Mokka X Deneyimi

Bu, dağlık bölgelerde ve karlı ormanlarda bir sürüş macerası. Sağlam Lungau manzarası, orijinal off-road koşullarında Opel'in 4x4 sisteminin performansını test etmek için ideal bir ortam sağlar.

 

Yol güzergâhı, otoyolların çok ötesinde derin virajlı ormak yollarını izlemekte, dereleri dalgalanan kırsallardan geçmektedir. Katılımcılar aşırı kış koşullarında gereken frenleme ve direksiyon tekniklerini kullanarak, yokuş yukarı ve yokuş aşağı doğru araç sürmeyi öğrenirler.