Elektrikli sürüş
Entegre batarya
Yeni Opel Corsa Elektrik’in kalbini yeni nesil lityum iyon batarya oluşturuyor. Geniş iç mekanı etkilemeksizin şasiye sorunsuz bir şekilde entegre edilen bataryanın konumu, ağırlık merkezini düşürerek optimum sürüş sağlıyor.
 
Heyecan veren sürüş keyfi
260 Nm tork'a sahip yeni Opel Corsa Elektrik'i motor sesi ve vites değişimi olmadan kullanmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı. 
Hızlı ve kolay şarj

Yeni Opel Corsa Elektrik’i şarj etmek çok kolay. En güncel batarya teknolojisiyle donatılan araç, tam şarjla 354 km'ye1 kadar yol kat edebiliyor. Standart hızlı şarj özelliği sayesinde bataryanı sadece 25 dakikada %20'den %80'e kadar şarj edebilirsin.1

 

1Şarj süresi, şarj istasyonunun tipine ve performansına, hava sıcaklığına ve batarya sıcaklığına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

 
Farklı sürüş modları
Yeni Opel Corsa Elektrik’in seçilebilir sürüş modları ile yolculuğunu kolaylıkla kişiselleştirebilirsin. Spor modu daha yüksek performans ile daha dinamik bir sürüş sunuyor. Eco modu verimliliği optimize ederken, Normal mod da performans ve enerji verimliliği arasında mükemmel dengeyi sağlıyor.   
Enerjini koru
Yeni Opel Corsa Elektrik’in enerji geri kazanım sistemi sayesinde, fren sırasında açığa çıkan enerjiyi kullanılabilir elektriğe dönüştürüyor. Bu ek elektrik sürekli olarak bataryaya aktarılıyor ve daha fazla menzil elde ediliyor. Ancak enerji geri kazanımı yalnızca fren ile sınırlı değil. Ayağını gaz pedalından çektiğin anda batarya kısmen şarj olmaya başlıyor. Bu, maksimum verimlilikle minimum enerji kaybı anlamına geliyor.
 
Araç veri takibi
Yeni Opel Corsa Elektrik’in entegre bilgi sistemi, aracın durumu ile ilgili ayrıntılı bilgiler sağlıyor. Enerji tüketiminden batarya şarj durumuna ve canlı şarj verilerine kadar her şey, anlaşılması kolay ve yalın bir şekilde sunuluyor. Bu sayede sana sadece yolun tadını çıkarmak kalıyor.