Skip To Content
Borussia Dortmund’un Yıldızları Opel’i Ziyaret Etti

Borussia dortmund’un yıldızları Opel’i ziyaret etti

Temmuz 12, 2019

Opel’in 2012 yılından günümüze iş birliği içinde olduğu Alman futbol devi Borussia Dortmund’un yıldızları, Alman ligine verilen aranın fırsatıyla Opel’i genel merkezi Rüsselsheim’da ziyaret etti. CEO’su Joachim Watzke önderliğinde Dormund’un yıldızları aralarında Opel CEO’su Michael Lohscheller’in de bulunduğu yaklaşık 2 bin kişilik Opel çalışanıyla bir araya geldi. Bayern Munich’ten yuvaya geri dönen, Alman milli takımının  gözdeleri Mario Götze ve Mats Hummels da birliktelik sırasında yoğun ilgi gördü. Dortmund ekibi Opel Klasik Otomobil Müzesini gezdi ve Opel’in gelecek dönem otomobilleri hakkında bilgi de aldı.

 

Birliktelik sırasında açıklamalarda bulunan Opel CEO’su Michael Lohscheller: “Opel ve Borussia Dortmund’un birbirine çok iyi uyum sağladığını düşünüyoruz. Daha ilk bakışta sarı-siyah renklerimiz bu uyumu gösteriyor. Görünenin de ötesinde erişilebilirlik, profesyonellik ve tutku gibi değerleri de paylaşıyoruz. Bu nedenlerle önümüzdeki dönemde de işbirliğimizi sürdürmeyi arzuluyoruz” dedi.

 

2019 hem Opel hem de Borussia Dortmund için önemli bir yıl. Opel otomotivdeki 120. yılını kutlarken, Dortmund ise 110. yılını kutluyor. İkili arasında 2012 yılında başlayan iş birliği 2017 yılında stratejik ortaklık seviyesine yükseldi.

 

Stratejik iş birliği markanın hafif ticari pazarına güçlü geri dönüşünü simgeleyen yeni Combo modelinin reklam kampanyası ile daha da görünür olmuştu. Markanın “Her Günün Kahramanı” sloganı ile pazara sunduğu modelin reklam filminde takımla özdeşleşmiş isimler Marco Reus, Lukasz Piszczek ve Roman Weidenfeller rol almış ve yeni Combo’nun sınıfına binek araçlarda görülen sürüş destek sistemlerini Opel severlere göstermişti.