Skip To Content
Opel Altı Yıl Aradan Sonra Yeniden Cezayir Pazarında!

 
Opel Altı Yıl Aradan Sonra Yeniden Cezayir Pazarında!

22 Aralık 2023

Opel Orta Doğu ve Afrika Bölgesinde Varlığını Güçlendiriyor!
 

 

Alman otomotiv devi Opel, Avrupa’da hızla artan performansını Avrupa dışındaki pazarlarda da sergilemeye devam ediyor. Avrupa dışında 30 farklı pazarda faaliyet gösteren Opel, bu pazarlara Cezayir’i de ekledi. Cezayir hükümetinin 2017 yılında yeni araçlara getirdiği ithalat yasağının ardından yeniden ülkeye giriş yapan Opel, Cezayir’deki satış ortağı HCI ile ilk aşamada Mokka, Astra ve Grandland modellerini siparişe açtığını duyurdu. Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Opel CEO’su Florian Huettl, “Cezayir pazarına tekrar giriş yapan Opel için önemli bir gün. İleri teknolojiye sahip araçlarımızın Cezayirli müşterileri memnun edeceğine ve farklı ulaşım ihtiyaçlarını karşılayacağına inanıyorum. Opel, Alman mühendisliğini, cesur ve yalın tasarım verimli güç-aktarma sistemlerini temsil ediyor” dedi.

 

Otomotiv dünyasında üstün Alman kalitesi ve konforunu ulaşılabilir fiyatlarla sunan Opel, yenilikçi modelleriyle dünya pazarındaki payını artırmaya devam ediyor. Avrupa’da yükselen performansıyla dikkat çeken Opel, Avrupa dışındaki pazarlarda gücünü artırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Opel, Cezayir pazarına 3 yeni modeli ile  dönüş yaptı. Opel Cezayir'de, Fiat showroomlarında farklı Stellantis markalarını tüketicilerin beğenisine sunan ithalatçı şirket Halil Commerce & Industrie aracılığıyla satışlarını gerçekleştiriyor.

 

Opel için önemli bir gün!

Alman marka böylece 6 yıl aradan sonra Cezayir pazarına dönüş yapmış oldu. Opel CEO'su Florian Huettl, Stellantis Maghreb Genel Müdürü Hakim Boutehra ve Halil Commerce & Industrie (HCI) Genel Müdürü Nassim Benguergoura, Cezayir'de düzenlenen bir basın toplantısıyla Opel’in Mokka, Astra ve Grandland modellerini ülkede siparişe açtığını duyurdu. Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Opel CEO’su Florian Huettl, “Cezayir pazarına tekrar giriş yapan Opel için önemli bir gün. İleri teknolojiye sahip araçlarımızın Cezayirli müşterileri memnun edeceğine ve farklı ulaşım ihtiyaçlarını karşılayacağına inanıyorum. Opel, Alman mühendisliğini, cesur ve yalın tasarım ile verimli güç-aktarma sistemlerini temsil ediyor” dedi.

 

Avrupa dışında 30 pazarda faaliyet gösteriyor!

Opel Avrupa dışındaki toplam 30 pazarlarda büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Alman üretici, 2023 yılında buradaki satışlarda, geçen yılın aynı dönemine kıyasla, şimdiden yüzde 60'lık bir artış kaydetti. Cezayir ile birlikte MEA bölgesi (Ortadoğu ve Afrika) olarak adlandırılan bölgeye yeni bir pazar ekleyen Opel; Türkiye, Fas, Tunus, Mısır ve Güney Afrika’nın da aralarında bulunduğu 13 ülkede daha faaliyet gösteriyor..

 

 

Opel hakkında

Avrupa’nın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Opel, kapsamlı elektrikliye geçiş hamlesiyle CO2 emisyonlarının azaltılmasında öncü bir rol üstleniyor. Şirket 1862 yılında Almanya’nın Rüsselsheim kentinde Adam Opel tarafından kuruldu ve 1899 yılında otomobil üretimine başladı. Opel, Ocak 2021’de Groupe PSA ve FCA Group arasındaki birleşmeyle yeni sürdürülebilir ulaşım döneminin küresel lideri olarak kurulan Stellantis NV’nin bir parçası. Şirket, İngiliz kardeş marka Vauxhall ile birlikte dünya genelinde 60’ın üzerinde ülkede temsil ediliyor. Opel, sürdürülebilir bir başarı tesis etmek üzere müşterilerin gelecekteki ulaşım taleplerinin karşılanmasını sağlamak için elektrikliye geçiş stratejisini uyguluyor. 2024 yılına kadar, her bir Opel modelinin bir elektrikli versiyonu satışa sunulacak. Bu strateji, Opel’in sürdürülebilir kârlı, küresel ve elektrikli bir gelecek oluşturmak için uyguladığı PACE planının bir parçası.

 

Opel, dünyanın önde gelen otomobil üreticisi ve mobilite sağlayıcısı Stellantis tarafından sunulan marka portfoyünün bir parçasıdır. Stellantis (NYSE: STLA) hakkında daha fazla bilgi için www.stellantis.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi için:

https://tr-media.opel.com