Skip To Content
GT X

GT X Experimental

Standartların evri̇mi̇!

GT X Sti̇li̇

Nefes kesi̇ci̇ duruş

Alman, erişilebilir, heyecan verici. Nefes kesici duruşuyla GT X Experimental, Opel marka değerlerinin nasıl hayata geçeceğini gösteriyor.

Gelecek vaat eden

Tasarım, Opel marka amblemini her zamankinden daha fazla öne çıkarıyor. GT X Experimental'ın yalın ve cesur görünüşü, öncü ruhumuzu yansıtıyor.

Di̇ji̇tal detoks

Rahatlatıcı bir sürüş deneyimi için görsel ve dijital detoks: GT X Experimental'ın iç tasarımı, çok yönlü yalınlık ilkesi ile tasarlanmıştır.

Cesur dış tasarım

Benzersi̇z ön görünüm

GT X Experimental, Opel'in geleceğe yönelik yeni anlayışını ortaya koyuyor. Karakteristik tasarımıyla Opel Vizor, 2020’lerdeki Opel modelleri için ayırt edici öğeleri ile imza niteliği taşıyor. 

Yeni̇li̇klere açık

GT X Experimental, yolcuları geniş bir girişle karşılıyor. Dört kapının tamamı 90 dereceye kadar açılarak erişebilirliği öne çıkarıyor.

Yalınlığın karışımı

Arka tasarım, ön görünümün yansımasını sunuyor. Blitz logo ve kanat şeklindeki arka farlar Opel Compass’I tüm yalınlığı ile sergiliyor. Blitz logo kanat şeklindeki arka farlar sağlam bir tasarım ile sabitler.

İleri̇ teknoloji̇ni̇n cazi̇besi̇

Jantlarda yer alan sarı grafik çizgiler, gövdenin sarı tasarım dilini yansıtıyor Tekerlekler dönerken; durmakta olan elektronik Blitz amblemini çevreliyor.

Elektri̇k gücü

LED ekran, elektrik şarj seviyesini gösterir. GT X Experimental, tüm Opel modellerinin 2024 yılında elektrikli olacağını doğruluyor.  

Altın oranlar

Güçlü siluet, üst ve alt gövdeyi ayıran cesur çizgilerle vurgulanıyor. Opel'in sarı imzası yapısına dinamizm kazandırıyor.

Yalın iç tasarım

İç tasarım yenı̇den tanımlandı

GT X Experimental, Opel’in Alman tasarımını, yalınlık ve cesaretle harmanladığı yeni felsefesini tanımlıyor.

Yalın sürüş keyfi̇

Opel'İn dijital detoks felsefesiyle tasarladığı Pure Panel ile sürücünün ihtiyacı olan tüm ileri teknoloji parmağının ucunda.

Koltuklardaki̇ i̇şçi̇li̇k

Grafik detaylar iç mekan tasarımındaki yalınlığı da vurguluyor. Koltuk başlıklarının altına yerleştirilmiş çıkarılabilir hoparlörler  araç dışına taşınabilir ses sistemini de mümkün kılıyor.

Engelsi̇z eri̇şi̇m

GT X Experimental tasarlanırken, otomobildeki her modül ve fonksiyonun işlevselliği sorgulanarak daha yalın bir tasarım amaçlanmıştır

Opel'i̇n yenı̇ yüzü

Pusula

Pusula; Opel’in gelecek tasarım unsurlarını, süreklilik ve tutarlılık içeren marka amblemi ile kesiştirerek bu iki güçlü eksen etrafında düzenliyor. 

Vi̇zör

Vizör, odak noktasında yer alan Opel logosu ile gelecek Opel modellerine yeni görsel kimlik kazandırıyor. Bu modül, LED matrix farları ve tüm yüksek teknolojik özelliklerini çerçeveliyor.

Yalın panel

Yalın Panel, Opel’in yeni iç mekan tasarımının öne çıkan özelliği. Geniş ve tek bir ekrana yerleştirilmiş yalın ve kullanışlı bir gösterge paneli. Rahat bir sürüş deneyimi için dijital detoks. 

Ulaşılabi̇li̇r

Opel tasarım eki̇bi̇ Instagram'da

GT X Experimental hakkında  ve Opel tasarım yolculuğuna dair bilgi edinmek ister misiniz? Tasarım Ekibi Liderimiz Mark Adams'i takip edin!