Skip To Content
2021’i geride bırakmışken…

2021’i geride bırakmışken…

Şubat, 2022

Hep birlikte yoğun geçen ve önemli adımlar attığımız bir yılı geride bıraktık. Geçen bir yıl içinde Yeni Opel Astra’nın dünya lansmanını gerçekleştirdik, Manta GSe ElektroMOD ile tanıştık. Yılın ilk sezonunda ADAC Opel e-Rally Cup’ta yarışan Opel Corsa-e Rally ile ivmeyi daha da yukarı taşıdık. Bütün bunlarla birlikte Yeni Mokka-e, Combo-e Life ve Grandland şarj edilebilir hibrit modelleri ile hafif ticari araç portföyümüze katılan Opel Combo-e, Vivaro-e ve Movano-e ile devam eden elektrikli araç hamlesini de gerçekleştirmenin memnuniyetini yaşadık. 

 

Opel, 2021 yılında elektrikliye geçişte önemli adımlar attı. Yeni Opel Astra ve Opel Mokka gibi dikkat çekici tasarımlar dışında, Manta GSe ElektroMOD gibi benzersiz konseptlerle markanın yenilikçi yönü gözler önüne serildi. Opel müşterileri bugün gelinen noktada dokuz elektrikli model arasından seçim yapabiliyor ve “Opel Greenovation” yaklaşımı hız kesmeden devam ediyor. 


İddialı ve sıra dışı: Opel Mokka ve Opel Mokka-e

 

Opel’in yeni marka yüzü Opel Vizör ve tamamen dijital Pure Panel kokpit ile donatılan ilk model olan Opel Mokka, iddialı ve sıra dışı. Modelin ayrışan tasarım dili, Mokka’nın lansman çalışmalarında da kendini gösterdi ve lansman kampanyası ‘’Normali Unut. Artık Mokka Var’’ sloganıyla hayata geçirildi. Modelin batarya elektrikli versiyonu Mokka-e, “2021 Altın Direksiyon” ödülünü kazanarak iddiasını pekiştirdi. 

 

Duyguları harekete geçiriyor: Benzersiz Opel Manta GSe ElektroMOD

 

Opel’in efsanevi Manta modeli, batarya elektrikli, emisyonsuz Manta GSe ElektroMOD olarak günün modern teknolojileri ve sürdürülebilir yaşam tarzıyla modifiye edilerek harika bir proje kapsamında geri döndü. 

 

Sıfır emisyonlu motorsporları: Opel Corsa-e Rally ve ADAC Opel e-Rally Cup

 

Opel'in en çok satan küçük otomobili Corsa’nın ralli versiyonu ile heyecan verici emisyonsuz motorsporları gerçek oldu. 2021 yılında Opel Corsa-e Rally, dünyanın ilk batarya elektrikli ralli otomobillerine yönelik tek marka kupası olan ADAC Opel e-Rally Cup’ta ilk sezonuna başladı.

 

Kendinden emin, elektrikli ve verimli: Yeni Opel Astra kuralları yeniden yazıyor

 

Opel, Eylül ayında çifte tanıtım ile dikkatleri üzerine çekti. Uwe Hochgeschurtz yeni Opel CEO'su olarak ilk kez sahneye çıktı ve ilk gününde Yeni Opel Astra’yı tanıttı. Markanın en çok satan kompakt modelinin en güncel nesli, heyecan uyandıran bir tasarıma sahip ve yenilikçi teknolojilerle donatılıyor. Astra, ilk kez elektrikli olarak yollara çıkıyor. Şarj edilebilir hibrit elektrikli versiyonunu 2023’te batarya elektrikli Astra-e takip edecek.

 

SUV segmentinin referans noktası!

 

Yeni Opel Grandland ise markanın cesur ve yalın tasarım felsefesini izliyor. Markanın SUV sınıfındaki amiral gemisi, içten yanmalı motorlara ek olarak; iki farklı şarj edilebilir hibrit güç-aktarma seçeneği dışında, Opel Vizör ve tamamen dijital kokpit gibi ileri teknolojilerle donatılıyor. Modeldeki yenilikler Intelli-Lux LED® Pixel Farlar, gece görüşü ve elektrikli sürüş deneyimine kadar uzanıyor. Opel'in batarya elektrikli ürün gamına bu yıl ayrıca tamamen elektrikli Opel Zafira-e Life MPV’nin yanı sıra Opel Combo-e Life da katıldı.

 

Akıllı “Greenovation”: Opel'in tamamen elektrikli hafif ticari araç üçlüsü

 

Opel Combo-e, “2021 Yılının Uluslararası Vanı” seçilmiş olan Opel Vivaro-e ve yeni Opel Movano-e ile hafif ticari araç kullanıcısı, markanın “Greenovation” yaklaşımından yararlanıyor. Opel hafif ticari araç kullanıcıları, Opel modellerinin batarya elektrikli versiyonunu da seçebiliyor. Buna ek olarak, markanın yenilikçi bir hidrojen yakıt hücreli modeli de görücüye çıktı. Opel Vivaro-e HYDROGEN, dizel ve benzinli bir otomobil gibi sadece 3 dakikada doldurulabiliyor. Sürüş menzili ise 400 kilometrenin üzerinde.