Skip To Content
Lokasyonlar

Opel: Avrupa ve Dünya'da

Rüsselsheim’de doğan Opel markası Avrupa ve dünyaya yayılmıştır. Birçok Avrupa ülkesinde modern üretim ve montaj tesislerini işletiyor ve tüm dünyada otomobillerimizi satıyoruz. Dudenhofen Test Merkezi, Rüsselsheim merkezinin yakınında bulunmaktadır.

Opel Türkiye

Stellantis Otomotiv Pazarlama A.Ş.

Nidakule Batı Blok No:1 

Ataşehir / İstanbul

Rüsselsheim: Modern bir üretim merkezi

Rüsselsheim’da bulunan Opel ana fabrikası, kalite güvencesi, maksimum esneklik, yüksek üretkenlik, iş güvenliği ve ergonomide örnek niteliğindeki adımlarıyla sektörde standartları belirliyor. Opel, tarihinden aldığı güç ve son teknolojiyi Hessian’da yer alan bu tesislerde birleştiriyor. 1862’de Adam Opel tarafından üretilen ilk dikiş makinesinden 1899’da üretilmeye başlayan ilk otomobillere kadar Rüsselheim dünden bugüne tarihe tanıklık etmeye devam ediyor. Opel patentli Motorwagen, Doktorwagen, Laubfrosch, Rekord, Kapitän ve Admiral gibi modeller, döneme damga vuran ve tarihe geçen klasiklerden sadece birkaçı. 

2017 yılından itibaren Opel’i bünyesine katan Stellantis NV, üretime hız kesmeden devam ederken markanın geleceğine de yatırım yapıyor. Rüsselsheim'daki son teknoloji ile donatılan tesislerde elektrikli seçenekleriyle yeni nesil Opel Astra üretimi devam ediyor. Tesislerde aynı zamanda DS Automobiles otomobillerinin üretimi de gerçekleştiriliyor.


Otomotiv mühendisliğinin cazibesinden ilham almak için bizi ziyaret edin.

Opel: Avrupa ve Dünya'da

Avrupa’nın en büyük otomotiv üreticilerinden Opel, Ağustos 2017 itibariyle Stellantis NV otomotiv grubunun bir parçası olmuştur. Opel, 2016 yılı içerisinde yaklaşık 1,2 milyon araç satışı gerçekleştirmiştir.

 

1862 yılında Adam Opel tarafından kurulan Opel’in genel merkezi, 160 yıldır değişmeden markanın doğduğu yerde, Almanya’nın Rüsselsheim şehrinde bulunmaktadır.

Dudenhofen Test Merkezi

Sürüş testleri ve zemin denemeleri, araçların tasarlanması ve üretilmesinden bu yana araç gelişiminin önemli bir parçası olmuştur. Dudenhofen Test Merkezi, Opel'in Rüsselsheim tesisinin yanında 1964 yılında açıldı. Güvenli, çevre dostu, dinamik ve güvenilir araçların geliştirilmesi için en iyi test zeminini sağlamak için sürekli geliştirildi. Aracınızın sürüş performansını etkileyen her faktör farklı yol şartlarında teste tabi tutulur. Gelişmiş mühendislik tesisleri, dayanıklılık, emisyon, güvenlik, performans ve tüketim gibi faktörlerin hassas bir şekilde test edilmesini ve ölçülmesini sağlar.

Test sürüşü

Dudenhofen test pistinde teori gerçeğe dönüşür. İyi fikirler, pek de iyi olmayanlardan ayrılır. Test pistinde şunlar bulunur:

 

  • Aşırı koşullar altında araçların viraj alma kabiliyeti için kuka pisti
  • Yanal güç olmadan 250 km/s hıza kadar sürüş imkanı sağlayan 4.8 kilometrelik yüksek hızlı test pisti
  • Lastik gürültüsü, iç ortam gürültüsü ve sürüş konforunu ölçen konfor ve ses ölçüm pisti
  • 900 metrelik çukurlarla dolu yollar, tepeler, düzenli ve kısa aralıklı tümsekler, parke taş ve kaldırım ile bir işkence pisti
  • %30’a varan bir eğimde direksiyon tepkisi, şanzıman ve frenlerin test edildiği bir tırmanış pisti
  • Dayanıklılık pistinde araçlar, asfalt, parke taş, kaldırım ve dalga taşları, toprak, çamur, orman ve tozlu yol yüzeylerine ek olarak tuzlu su banyosu ve iki yük rampasında testlere tabi tutuluyor
  • Performans bölgesi, araç dinamiği ve sürüş eğitimi için kusursuz bir alan
  • İnişli çıkışlı 16 virajdan oluşan bir yol tutuş pisti

Test merkezi

Test Merkezinin sürüş ve mühendislik hizmetleri diğer şirketler için de mevcuttur. Herhangi  bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İletişim

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz:


Opel Automobile GmbH 
Opel Test Merkezi
Am Opel Prüffeld 2 
D-63110 Rodgau-Dudenhofen 


Mühendislik hizmetleri için irtibat: Dudenhofen.Einsatzplanung@de.opel.com
Etkinlikler için iletişim kurun: Dudenhofen.Testzentrum@de.opel.com

Bizimle ilgili daha fazla bilgi