Rakamlarla Biz

Opel Hakkında Önemli Bilgiler.

Opel, Avrupa'nın en büyük otomobil üreticilerinden biridir. Adam Opel tarafından 1862 yılında Rüsselsheim, Almanya'da kurulmuştur. Opel ve kardeş İngiliz markası Vauxhall yılda bir milyondan fazla araç satmaktadır. 2014'te Avrupa Birliği'nde üçüncü en büyük binek otomobil markası haline gelmiştir. Opel, tarihinin en geniş model yelpazesine ulaşıyor ve 2018 yılına kadar 29 yeni araç ve 17 yeni motor sunmaya hazırlanıyor. Opel, kompakt Mokka SUV, mini şehir otomobili ADAM ve zarif Cascada Cabrio gibi araçlarla yeni segmentlerde yer almaktadır.

Merkezi Rüsselsheim'de bulunan şirketin, altı Avrupa ülkesinde 10 tesisi ve 4 geliştirme ve test merkezi vardır. Opel, Avrupa'da 35.600 kişi istihdam edilmektir ve Almanya'da 18.250'den fazla kişi görev almaktadır..Opel ve Vauxhall 50'den fazla ülkede mevcuttur. 2014 yılında Opel / Vauxhall, dünya genelinde 1.095 milyon yolcu ve hafif ticari araç satmıştır.

Automobile Gmbh, 1 Temmuz 2014 tarihinden itibaren Adam Opel AG'nin kardeş şirketi olarak kurulmuştur.. Bu yeni şirket, Opel / Vauxhall'ın yanısıra Avrupa'daki tüm operasyonlarından sorumludur. Opel Grup Yönetim Kurulu ve Başkan Michael Lohscheller de Rüsselsheim'da bulunmaktadır.. Adam Opel AG'nin operasyonel işi bu yeniden yapılanma tarafından etkilenmeden kalır.

Bizimle ilgili daha fazla bilgi.